Już jest Lexus LC 500 Convertible! Gdy wszyscy rezygnują z cabrio, Lexus stawia na coś tak pieknego

Lexus od dłuższego czasu zapowiadał "bezdachową" wariację na temat swojego flagowego coupe. Po wielu miesiącach, podczas któych ciekawość pasjonatów motoryzacji była stale podsycana przez teasery i zdjęcia, przyszedł czas na debiut Lexusa LC 500 Convertible.

Długo wyczekiwany Lexus LC 500 w wersji kabriolet zadebiutował 19 listopada na targach motoryzacyjnych w Los Angeles. To ciekawy ruch ze strony Japończyków. Podczas gdy większość marek rezygnuje z otwartych nadwozi (powodem jest niska sprzedaż aut wyposażonych w tzw. soft top, czyli materiałowy dach), Lexus odważnie prezentuje swojego flagowego sportowca w wakacyjnej odsłonie.

Lexus LC500 ConvertibleLexus LC500 Convertible Lexus

Podobnie jak sportowe coupe LC 500, nowy LC 500 Convertible wyróżnia się świetnymi osiągami. Wolnossący pięciolitrowy silnik V8 jest sparowany z 10-stopniową, automatyczną skrzynią DirectShift. Mimo, że pięciolitrowy piec sam w sobie brzmi dobrze, niestety konstruktorzy postanowili wesprzeć go głośnikami. Generator akustyczny transmituje dźwięk silnika do wnętrza. Z pomocą przychodzi zawór wydechowy, który dodatkowo wzmacnia brzmienie silnika.

Lexus LC500 ConvertibleLexus LC500 Convertible Lexus

Piękna linia

Projekt nadwozia oparty na coupe LC zachowuje doskonałą aerodynamikę i optymalny rozkład masy. Miękki, składany dach po złożeniu chowa się pod zintegrowaną pokrywą., a faktura tkaniny została tak dobrana, aby zapewnić optymalne napięcie bez zagnieceń oraz bardzo dobrą izolację od hałasów. Linia pokrywy bagażnika została uniesiona i poszerzona, by podkreślić nisko położony środek ciężkości.

Producent chwali się, że proces składania dachu przebiega najszybciej w segmencie - otwiera się w 15 sekund, a zamyka w 16 sekund. Można go otwierać i zamykać również podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Dodatkowo animacja wyświetlana na ekranie pomiędzy zegarami pozwala kierowcy obserwować pozycję dachu bez odwracania głowy.

Lexus LC 500 Convertible pojawi się w salonach latem 2020 roku.

Lexus LC500 ConvertibleLexus LC500 Convertible Lexus

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.