Droga ekspresowa S5 będzie skończona, ale nie wiadomo kiedy. GDDKiA ma problemy z wykonawcą

Właśnie uruchomiono procedury przetargowe na wyłonienie nowego wykonawcy piątego odcinka drogi ekspresowej S5 na odcinku Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ.

Prace w okolicy Bydgoszczy przeciągają się, że względu na problemy z poprzednim wykonawcą. Mimo wielokrotnych wezwań firmy Impresa Pizzarotti do rzetelnej i zgodnej z podpisanymi umowami realizacji kontraktów na trzech odcinkach S5 w województwie kujawsko-pomorskim (Nowe Marzy - Świecie Południe; Świecie Południe - Bydgoszcz Północ oraz Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ), włoska firma nie realizowała zapisów kontraktowych. Wykonawca nie wypełniał zapisów dotyczących realizacji umów, w tym postępu robót zgodnego z harmonogramem oraz nie regulował płatności dla podwykonawców, usługodawców i dostawców materiałów. Z tego względu z dniem 11 czerwca 2019 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad odstąpiła od umów z wykonawcą tych inwestycji.

Przetargi zaczęły się w sierpniu

Pierwsze propozycje nowych przetargów pojawiły się już w sierpniu. Wpłynęło ponad 2500 zapytań od potencjalnych oferentów (z czego 700 zapytań dotyczyło przetargu na odcinek Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ).

Dla pozostałych dwóch odcinków S5 (Nowe Marzy - Świecie Południe oraz Świecie Południe - Bydgoszcz Północ) termin otwarcia ofert wyznaczono na 26 listopada br.

Więcej o:
Komentarze (4)
Droga ekspresowa S5 będzie skończona, ale nie wiadomo kiedy. GDDKiA ma problemy z wykonawcą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
  • Gość: Qwe

    0

    Dobrze że już tam nie mieszkam...

  • Gość: LOL

    Oceniono 2 razy 0

    To, że makaroniarze się opieprzają, to nie nowina. Widać to po tym jak budują inne drogi u nas. Kto ich wybiera i jak analizuje rzetelność tych ofert? Dlaczego taka reakcja jest tak późno? GDDiA chyba nie panuje nad nimi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX