Utrudnienia dla kierowców na węźle Łódź Północ - nowa organizacja ruchu na łączeniu autostrad A1 i A2

Dziś pod Łodzią odbyła się istotna zmiana ruchu autostradowego. Docelowo przy wykorzystaniu trzeciego wiaduktu na węźle Łódź Północ, ruch w obu kierunkach będzie odbywał się oddzielnymi obiektami. Jednak tymczasowo kierowcy muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami.

We wtorek, 12 listopada, rozpoczęło się wprowadzanie zmian w organizacji ruchu na węźle Łódź Północ łączącym autostrady A1 i A2. Chodzi o obiekt na jezdni w kierunku Katowic w ciągu autostrady A1. Czasowo został wyłączony jeden z wiaduktów, jednak docelowo ruch w obu kierunkach ma odbywać się po osobnych obiektach. Nowa organizacja ruchu zlikwiduje obecne przewiązki i ruch w obu kierunkach po wschodniej nitce autostrady A1 w obrębie węzła. Kierowcy jadący z północy na południe skorzystają z łącznicy zjazdowej na Warszawę, a tuż za wiaduktem węzła wrócą poprzez tymczasową przewiązkę na jezdnię główną w kierunku Katowic.

By do minimum ograniczyć utrudnienia w ruchu, wykonano tymczasową przewiązkę pomiędzy łącznicą zjazdową w kierunku Warszawy, a jezdnią główną autostrady w kierunku Katowic. W ciągu weekendu wykonano stosowne prace w pasie zieleni i teraz ruch na węźle z północy na południe poprowadzony zostanie dwupasmową łącznicą zjazdową na Warszawę. Kierowcy zmierzający na południe korzystać będą z lewego pasa ruchu, by tuż za wiaduktem poprzez nową przewiązkę wrócić na jezdnię główną w kierunku Katowic. Prawy pas przeznaczony będzie dla pojazdów zmierzających w kierunku Warszawy. Wprowadzenie tych zmian przywróci normalną organizację ruchu na jezdni w kierunku Gdańska.

Zmiana organizacji ruchu na węźle Łódź Północ, autostrada A1 i A2Zmiana organizacji ruchu na węźle Łódź Północ, autostrada A1 i A2 GDDKiA

Uszkodzony wiadukt

Czasowe zamknięcie wiaduktu spowodowane jest koniecznością zbadania elementów konstrukcyjnych, które uległy uszkodzeniu (pęknięciu) i pozwoli przeprowadzić specjalistyczne badania. Określą one rodzaj uszkodzenia i metodę jego naprawy. Od wyników badań uzależniona jest decyzja o możliwości przywrócenia dotychczasowej organizacji ruchu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.