Pierwszy elektryczny Lexus zadebiutuje już za tydzień. Co o nim wiemy?

Już za tydzień na targach w Guangzhou w Chinach zadebiutuje pierwszy elektryczny Lexus. To właśnie Chiny mają być głównym rynkiem dla tego modelu. Pozostaje pytanie - czy zobaczymy go w Europie?

Pierwszy elektryczny Lexus (BEV) ma bazować na modelu UX. W crossoverze zamontowano akumulatory, a układ hybrydowy zastąpiono jedynie silnikiem elektrycznym. Producent jeszcze nie ujawnił pełnej specyfikacji. Na więcej szczegółów będziemy musieli zaczekać więc do premiery, która odbędzie się 22 listopada na targach Guangzhou International Automobile Exhibition.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

W sieci pojawiają się sprzeczne informacje. Jedni mówią, że elektryczny Lexus prawdopodobnie trafi tylko na rynek chiński, który coraz bardziej obfituje w samochody zelektryfikowane. Ostatnio zadebiutowały tam elektryczny C-HR i Corolla PHEV. Producent jednak dyplomatycznie stwierdza, że elektryczny Lexus został zaprojektowany z myślą o wymaganiach klientów i w Chinach i Europie.

Póki co Europa czeka jednak na kolejne hybrydy plug-in (z możliwością doładowania z gniazdka) od japońskiego producenta. W kolejce jest m.in. Lexus NX plug-in. Toyota prawdopodobnie bardziej skłoni się ku rozwijaniu napędu wodorowego, aniżeli w pełni elektrycznego.

To nie jedyna elektryczna ciekawostka Lexusa z ostatnich tygodni. O elektrycznym modelu LF-30 Electrified pisaliśmy TUTAJ.

Lexus LF-30 ConceptLexus LF-30 Concept Lexus

Więcej o: