Obwodnica Myśliny oddana kierowcom. To pierwsza z pięciu ważnych obwodnic w tym regionie

Już dzisiaj kierowcy mogą pojechać obwodnicą Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46. GDDKiA podkreśla, że to jedna z pięciu obwodnic, która są realizowane na Opolszczyźnie.

Kierowcy mogą od dzisiaj jeździć obwodnicą Myśliny. Przebiega ona po południowej stronie Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46. Jest to droga jednojezdniowa z dwoma pasami ruchu o nośności 11,5 t/oś.

Nową obwodnicę możecie zobaczyć na przygotowanej przez GDDKiA mapie. Zaznaczono na niej także kolejne drogi, które są w budowie.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Obwodnica MyślinyObwodnica Myśliny fot. GDDKiA

W ramach prac powstały trzy obiekty inżynierskie: wiadukt nad linią kolejową oraz dwa przejazdy gospodarcze nad drogami lokalnymi.

Obwodnica Myśliny stanowi kontynuację wybudowanej obwodnicy Dobrodzienia i całościowo pełni rolę obwodnicy miejscowości Myślina i Dobrodzień, tworząc łącznie funkcjonalny i bezpieczniejszy niż dotychczasowy odcinek o długości 9,6 km. W listopadzie 2017 roku wyłoniono wykonawcę, z którym w czerwcu 2018 roku GDDKiA podpisało umowę. Wykonawca już miesiąc później rozpoczął prace. Wartość robót budowlanych na całej długości obwodnicy to prawie 41 mln zł.

>>> Czy budujemy drogi najdrożej w Europie?

Zobacz wideo

Trzy kilometry za 51,3 miliona złotych

Budowa ponad 3-kilometrowego odcinka obwodnicy Myśliny wynosi łącznie ok. 51,3 mln zł. Inwestycja powstała przy dofinansowaniu z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, na które w 2019 roku podpisano umowę o dofinansowanie w kwocie około 35,5 miliona złotych.

A kiedy pojedziemy kolejnymi obwodnicami?

Kolejne obwodnice już wkrótce

- podaje GDDKiA. Obok wspomnianej, ukończonej już obwodnicy Myślina na etapie realizacji są jeszcze obwodnice: Kędzierzyna Koźla, Niemodlina, Olesna i Praszki. Łączna długość obwodnic powstających na terenie Opolszczyzny wynosi 67 km, w tym również nieco ponad 3-kiloemtrowa obwodnica Myśliny.

Więcej o:
Copyright © Agora SA