Nasza policja jeździ BMW serii 3, a Czesi przesiadają się do hybrydowych "siódemek"

Czeska policja właśnie powitała kilku nietypowych przedstawicieli swojej floty. Mowa o pięciu hybrydowych egzemplarzach BMW serii 7 w wydłużonej wersji. Co ciekawe, modele o oznaczeniu 745Le będą występowały w pełnym policyjnym malowaniu.

Czeska policja właśnie odebrała pięć egzemplarzy BMW 745Le. Samochody w pełnym policyjnym oklejeniu trafią w szeregi czeskiej drogówki, gdzie mają być wykorzystywane jak normalne radiowozy. Pojazdy nie zostały jednak zakupione przez Czechów, a przekazane przez BMW w ramach współpracy.

Współpraca z BMW

BMW chce odmłodzić policyjną flotę Czechów, a jednocześnie zapewnić swoim południowo-wschodnim sąsiadom szybką i ekologiczną limuzynę. Policjanci, którzy będą zasiadać za sterami hybrydowych siódemek przejdą specjalne szkolenia. Mają się na nich uczyć prowadzenia tak dużych, ciężkich i mocnych wozów, ale także... zasad eco drivingu.

To nie ostatnie słowo

Czeska policja dosłownie wymienia swoją flotę radiowozów. Jeszcze przed końcem roku szeregi policji zasilą dwa tysiące pojazdów Skoda i Volkswagen. W policyjnym parku pojawią się też samochody elektryczne, które będą wykorzystywane w miastach.

BMW 745Le w szeregach czeskiej policjiBMW 745Le w szeregach czeskiej policji Czeska policja

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.