Renault Arkana ma przyjechać do naszej części Europy. Mówi o tym otwarcie jeden z szefów marki

Renault Arkana do tej pory było z naszej perspektywy ciekawostką. Jednak okazuje się, że "SUV w stylu coupe" może przyjechać także do polskich salonów. O ewentualnym debiucie modelu Arkana mówi jeden z szefów marki.

Renault Arkana ma przyjechać do Europy w 2021 r.

Renault Arkana miało być modelem zarezerwowanym dla rynku rosyjskiego, gdzie Renault jest jednym z głównych rozgrywających. Nie dość, że wraz z Nissanem posiada Ładę, to może cieszyć się ze znakomitej sprzedaży swoich własnych aut, w tym modeli Dacii ze znaczkiem Renault. Wszystko wskazuje jednak na to, że Francuzi zmienili zdanie, a Arkana ruszy także na podbój Zachodu.

>>>TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Jeden z szefów Renault zapowiedział właśnie, że w europejskich salonach nowy model zobaczymy już w 2021 r. Mamy więc do czynienia z oficjalną informacją, a nie plotkami. Choć przy takich wiadomościach warto postawić mały znak zapytania. Zawsze coś się może zmienić.

Renault Arkana - co to za samochód?

Samochód przed debiutem na bardziej wymagających rynkach będzie musiał przejść niemałą rewolucje. Prawie na pewno zmienione zostanie wnętrze. Nowości możemy się spodziewać także pod maską, bo Arkanę w Rosji w bazowej odmianie napędza wolnossący silnik 1.6 o mocy 115 KM, który zniknął z oferty w naszej części świata.

Z pewnością Arkana doczeka się turbobenzyn spod znaku TCe. Najwyższa wersja silnikowa dostępna w Rosji to 150-konne 1.3 TCe (dostępny jest napęd 4x4). Ta jednostka niedawno trafiła pod maskę Dacii Duster. I to dobry trop, jeżeli piszemy o Arkanie. Stylowy SUV technicznie bazuje bowiem na modelu Kaptur, a ten z kolei jest bardzo blisko spokrewniony z Dusterem. K w nazwie to nie pomyłka, Kaptur jest większy od znanego nam dobrze Captura.

Renault Arkana 2019Renault Arkana 2019 Renault

SUV-y coupe także od marek popularnych?

Najciekawsza w Renault Arkana jest oczywiście stylistyka. Samochód należy do tzw. SUV-ów coupe, które w Europie kojarzymy przede wszystkim z najdroższymi propozycjami marek premium. Flagowymi przedstawicielami tego gatunku są oczywiście Mercedes GLE Coupe oraz BMW X6. Poza Europą jednak ścięte SUV-y znajdują się już w ofercie marek popularnych.

Najlepszym przykładem są Skoda Kodiaq GT oraz Mazda CX-4, które są dostępne w Chinach oraz właśnie Renault Arkana z Rosji.

Zobacz wideo
Czy Twoim zdaniem Renault Arkana odniesie sukces na polskim rynku?
Więcej o:
Copyright © Agora SA