Komentarze (288)
Mandaty dla kierowców mają być znacznie bardziej dotkliwe niż do tej pory. Najwyższy wyniesie nawet 1500 zł
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: gość M

  Oceniono 8 razy 6

  mandat w wysokości pensji to już nie mandat.. to sprawa dla sądu, a nie kulsona na drodze..

 • kac

  Oceniono 7 razy 5

  Maksymalna stawka 1500? Zbyt mało. Za przekroczenie o 50+ powinno być 5000 PLN.
  To musi boleć,. mocno. Dlaczego za granicami Polski Polacy nie szaleją za kierownicą?
  Właśnie dlatego, że jest bardzo drogo.

 • mccudden

  Oceniono 7 razy 5

  Jak wiadomo suweren porusza się najczęściej golfami w tdi, rocznik do 2005. Trafiają się także passaty, z tym samym silnikiem. Sporadycznie trafiają się egzemplarze młodsze, także w benzynie, ale wtedy towarzyszy tej akurat konfiguracji, rezerwowa instalacja gazowa...ech,polskie drogi.

  No dobra: powiem krótko. W budżecie nie ma pieniędzy. Na nic nie ma, Jarek już rozdał całą nadwyżkę z tego vatu uszczelnionego. Szkoda, że jarkowy senat upadł, bo jakby już doszło do triarii, to Jarek raz dwa zrobiłby ustawkę w sejmie, potem senat, do notariusza rządu adriana podpisane, zaklepane, alleluja.

 • Gość: redox

  Oceniono 17 razy 5

  przy dzisiejszych zarobkach policjantów jeśłi mandaty skoczą do 1500 to już 100% policjantów bedzie brało w łapę za to żeby mandatu było "upomnienie". Dla policjanta 3-4 takie upomnienia to bedzie druga pensja.

 • shark_ik

  Oceniono 6 razy 4

  to tylko latanie budzetu po rozdawnictwie, nastawiali fotoradarow ktore za malo zarabiaja wiec trzeba cos do budzetu dolozyc zeby bylo z czego krasc...

 • Gość: anonim

  Oceniono 6 razy 4

  Jak policjant ktory zarabia jakies 2000 zl ma dawac mandat w wysokosci 75% swojej pesji? To jest naklanianie do pol na pol ;p

 • scareb

  Oceniono 3 razy 3

  Popieram. W polsce wszyscy jeżdżą szybko, ale bezpiecznie - z tego powodu codziennie ginie na drogach 8 osób. 8 wczoraj, 8 dzisiaj, 8 jutro ....

 • poppers68

  Oceniono 3 razy 3

  Jeszcze jedna rzecz.
  Parę lat temu, przekroczyłem prędkość w Niemczech na drodze lokalnej Landstraße. Było to efektem zmian w przepisach niemieckich wprowadzonych raptem parę dni przed moim wjazdem do tego kraju.
  W oddaleniu setek metrów stał radiowóz Polizei, nieukryty - widoczny ale.... z funkcjonariuszem pochylającym się nad wizjerem stacjonarnego radaru. Zatrzymano mnie - przekroczyłem prędkość o ca. 20 km/h. Ok.
  Panowie byli uprzejmi wyjasnić mi, że nie mogą skorzystać z upomnienia. Dlaczego? GDYŻ ICH RADAR BYŁ POŁĄCZONY ONLINE Z KOMPUTEREM NA STOLE ICH SZEFA W KOMISARIACIE!
  Przez to system zanotował kolejne przekroczenie prędkości a funckjonariusze pokazali mi dokument wewnętrzny Policji niemieckiej, na której było 20 pozycji do wypełnienia danymi osób złapanych oraz kwotami sankcji mandatowych. NIE MNIEJ - NIE WIĘCEJ.
  Dalej wyjaśnili mi, że jeśi mnie tylko upomną, to jutro będą mieli kłopoty bo ilość kontroli z wystawionymi mandatami nie będzie zgodna! Mało tego, wpisują kwoty z danego dnia, po czym JADĄ DO NAJBLIŻSZEGO BANKU SPARKASSE I WPŁACAJĄ KWOTY Z MANDATÓW.

  Genialne! Brak przestrzeni do wymuszeń, radiowóz widoczny jak cholera, kasa pobrana od kierowców ma być zgodna z zestawieniem zbiorczym dokumentu oraz dowodem wpłaty z banku. To jest właśnie NIEUCHRONNOŚĆ kary za naruszenie przepisów. Tak to powinno wyglądać w Polsce ale nikt nie jest zainteresowany prostym połączeniem GPS funkcjonariuszy w trakcie czynności z Ich Naczelnikiem Wydziału. Bo po co? Po to abyśmy przestrzegali prrzepisów jak w Niemczech? Naprawdę? Jest tyle w Polsce gęb do wyżywienia po drodze, prawda?

 • alicel50

  Oceniono 3 razy 3

  A co z jazdą "na zderzaku"?!

 • Gość: Nom

  Oceniono 5 razy 3

  Do 15000 dla czubkow co wyprzedzając na trzeciego mało nie kasuja rodzinę z dziećmi...

 • Gość: Leszek

  Oceniono 11 razy 3

  Przede wszystkim musimy nauczać pieszych ,że zawsze i wszędzie wchodząc na ulicę muszą zachować ogromną ostrożność i uwagę.. Wciskanie im informacji, że mają jakieś pierwszeństwo przed samochodami zaburza naturalną intuicję i ostrożność, a dopiero potem budować bezkolizyjne przejścia dla pieszych i chodniki ,bo ulice nie są dla pieszych!!! i pieszy na ulicy zawsze ponosi ryzyko. niezależnie od tego czy6 ma tam prawo się znaleźć

 • Gość: Lookas

  Oceniono 3 razy 3

  Proponuje mandat 500+

 • ubudubu4

  Oceniono 9 razy 3

  Jak leming jedzie do Niemiec albo na Słowację to noga z gazu bo mandaty duże a u nas ...po Warszawie 130km/godz ...bo bu "słońce świeci w oczy" i nie widzi prędkościomierza....

 • Gość: arek

  Oceniono 3 razy 3

  Najlepsze jest jedno zdanie "500 zł to najwyższy mandat, jaki można w Polsce dostać za przekroczenie prędkości. Na tle innych europejskich krajów, to kwota śmiesznie niska."
  Jedyne co jest śmiesznie niskie to zarobki w porównaniu do innych państw unii.

 • remo29

  Oceniono 7 razy 3

  Przed wyborami? Uderzyć w husarię wyklętą? No bez jaj...

 • Gość: gościu

  Oceniono 2 razy 2

  Czyli teraz na rower czy pieszo po mieście tylko po wypłacie ...

 • rattenkrieger

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wysokość kary, tylko jej nieuchronność powoduje, że ludzie nie łamią prawa.

 • kinskyart

  Oceniono 4 razy 2

  to nadal są śmieszne kwoty, a przede wszystkim wysokość mandatu powinna zależeć od dochodów kierowcy

 • edek40

  Oceniono 2 razy 2

  To po prostu jakaś paranoja. Nieomal wszyscy uprawiają satysfakcjonujący seks z samym sobą pisząc o mandatach, piratach, wysokościach i takich tam.

  Nikt nie zadaje sobie dwóch pytań:
  1. czy na pewno są tak święci, jak chcieliby być, aby seks z samym sobą był jeszcze lepszy?
  2. czy na pewno nasza policja bezustannie ich (albo onych, jeśli wypierają konkluzje pkt. 1) nęka tymi za niskimi mandatami?

  Prowadzę od 1987 roku. Rocznie robię nie mniej niż 35.000 km. Czy tylko ja widzę, że.... nie widzę policji? Czy naprawdę nie daje się zauważyć, że jest ich coraz mniej? Czy naprawdę tylko ja widzę, że ryzyko bycia złapanym za powszechne skoki na ciemnozielonym, czy nieustąpienie pieszym jest nieomal zerowe, bo policja, jeśli już gdzieś jest, to raczej z radarem na możliwie bezzasadnym ograniczeniu? I czy naprawdę warto rozważać wysokość mandatów, skoro ryzyko zatrzymania jest tak śmiesznie niskie?

  Czy naprawdę nasze społeczeństwo jest tak głupie, że real go mało interesuje, byleby na papierze było świetnie?

 • niekandydujacy_niepolityk

  Oceniono 4 razy 2

  Mandat za przekroczenie prędkości niechaj będzie i 2000 zł, tak samo za jazdę na zderzaku.
  Ale mandat za brak prawa jazdy przy sobie (miał być zniesiony) to komunistyczny relikt, albowiem w komputerze w kilka sekund policjant może obejrzeć skany aktualnego prawa jazdy, jak też poprzednio posiadanych dokumentów.

 • Gość: Xxx

  Oceniono 2 razy 2

  No tak teraz trzeba zbierać na rozdawnictwo rządu 500 plus i tym podobne

 • zabavnik

  Oceniono 2 razy 2

  10% pensji chyba w Warszawie

 • Gość: Adamsmith

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda że nikt nie zwrócił uwagi że odkąd wprowadzono reformę podatkowa i drugi próg podatkowy, średnia pensja wzrosła trzykrotnie a próg pozostał bez zmian, ludzie zajmijcie się poważnymi rzeczami

 • Gość: zibi

  Oceniono 4 razy 2

  Zaczyna się narodowa zbiórka na przedwyborcze obietnice PIS-u. Nie rozumiem tylko, czemu ta kwota nie wynosi 15000? Przecież jesteśmy finansowymi krezusami Europy!

 • tonz2

  Oceniono 8 razy 2

  Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 100 km powinno zatrzymywać się dodatkowo samochód na okres 6 miesięcy na płatny parking

 • Gość: Sepi

  Oceniono 1 raz 1

  Dopóki się samemu nie dostanie mandatu to wydaje się że niskie, taka prawda.Ale faktycznie tych szaleńców to możnaby gnoić. P.S. i wywalić widełki, bo bydło z fotoradarów i tak daje po górnej stawce.

 • Gość: Rysiek

  Oceniono 1 raz 1

  Te wysokie mandaty są zapowiadane po kolejnej tragedii na drodze. Bierzmy sprawy w swoje ręce i nagrywajmy piratów drogowych już dzisiaj. Można to robić za pomocą aplikacji Złap Pirata

 • Gość: asdda

  Oceniono 1 raz 1

  Proponowałem już nie raz że 1km=100zł taki powinny być mandaty!!!, tylko surowe kary w tym kraju będą skuteczne!

 • Gość: gusia

  Oceniono 1 raz 1

  Zdecydowanie tak, a za jazdę na zderzaku - zwłaszcza na drodze szybkiego ruchu i niemal spychanie z pasa podczas wyprzedzania - 2000 albo wiecej.

 • Gość: Robert

  Oceniono 3 razy 1

  Proponuje produkować pojazdy z maksymalna prędkościową do 120km

 • Gość: kierowca

  Oceniono 5 razy 1

  Mandaty dla kierowców za przekroczenie prędkości powinny wyglądać następująco:
  0-10 km- pouczenie;
  11-20 km- 20% podstawy wynagrodzenia miesięcznego
  21-30 km- 30% podstawy wynagrodzenia miesięcznego
  31-40 km- 40% podstawy wynagrodzenia miesięcznego
  41-50 km- 50% podstawy wynagrodzenia miesięcznego
  i tak dalej.
  Każde kolejne przekroczenie prędkosci to podwojenie stawki.
  Po upływie 10 lat kasuje podwajanie stawki.
  Termin płatności za mandat 7 dni od dnia wystawienia, jeżeli dana kwota nie wpłyneła na konto, dany kierowca odbywa przymusową prace, jesli jest jedynym żywicieklem rodziny to państwo na czas jego odpracowania dba o rodzine.

 • grey-sky

  Oceniono 3 razy 1

  A co z nieuchronnością kary? Przecież polska policja w minimalnym stopniu jest zainteresowana wyłapywaniem rajdowców. Ma tyle obowiązków, pilnuje domu prezesa czy niektórych wiceministrów, chroni pomniki (np. smoleński), zabezpiecza uroczystości a nawet procesje... Brakuje policjantów do pracy w drogówce,

 • ks.krupinski

  Oceniono 1 raz 1

  Obawiam się, że to fejk nius. A już byłaby szansa na to, że poparłbym całym sercem projekt rządu PiS - po raz pierwszy w całej jego historii...

 • jakub13579

  Oceniono 1 raz 1

  Bilans musi matołuszowi się zbilansować. Obiecał suwerenowi, że nie będzie deficytu.To nie będzie. Przecież nie tylko mandaty pójdą w górę.

 • Gość: porter

  Oceniono 1 raz 1

  Wysokość mandatu powinna być proporcjonalna do zarobku . Jednakowo zaboli biednego , jak i pana prezesa banku , Jak ma być sprawiedliwie .

 • bog.d.2004

  Oceniono 3 razy 1

  Powinny być takie same kary jak we Francji.
  Za przekroczenie prędkości o 40 km/h zabieraj prawo jazdy i wysoki mandat.
  Za przekroczenie prędkości o 50 km/h, zabierają prawo jazdy, zabierają samochód, kierowca trafia do więzienia i 1500 euro kary.

 • lacrimal

  Oceniono 9 razy 1

  Ci wszyscy którzy piszą że mandaty powinny być większe nie rozumieją na czym polega rola państwa i policji.
  Punkty wystarczą, nie potrzebujemy żadnych mandatów. Potrzebne są dotkliwe kary za jazdę bez prawa jazdy lub z przekroczonymi punktami. Koniec.

 • Gość: Ģościówa

  Oceniono 3 razy 1

  Może to i dobrze bo wariatów na drogach nie brakuje ale skoro rząd bierze się za kary dla kierowców to równie dobrze można by pomyśleć nad karami dla pedofilów a w szczególności gwałcicieli dzieci!!! To się w głowie nie mieści ile takich zdarzeń jest na porządku dziennym

 • fryderykus

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuję 5000 zl

 • Gość: Andrzej

  Oceniono 19 razy 1

  Mandaty powinny być znacznie wyższe, do min. 3000 i to za różne wykroczenia, nie tylko za prędkość. Problemem jest jednak to, kto ma tę mandaty wlepiać. Policja praktycznie nie istnieje, braki kadrowe są horrendalne. Czarno to widzę.

 • tomi44g

  Oceniono 9 razy 1

  Ja bym zrobił tak jak w Wielkiej Brytanii: jeśli przyjmujesz mandat i zapłacisz w ciągu 14 dni to jest bonifikata 50%. Czyli np. podnieść maksymalny mandat do 2000zł a kierowca po przyjęciu zapłaci 1000zł. Po pierwsze jest efekt psychologiczny bo widać że się dostało 2000zł, po drugie będzie mniej opóźnień w płaceniu, że niby nie wiadomo kto kierował, że może suszarka nie miała legalizacji i tak dalej.

 • Gość: Edek

  Oceniono 19 razy 1

  Zdecydowanie tak! Mandaty za przekroczenie prędkości powinny być wysokie. Skoro kierowca przekraczający prędkość nie myśli o bezpieczeństwie to niech chociaż pomyśli, że uszczupli to jego portfel o pół lub całą pensję.

 • Gość: qibic

  Oceniono 5 razy 1

  "nawet 1500 zł"
  mam nadzieję że to pomyłka w druku i będzie: "nawet 15000 zł"

 • Gość: One man army

  0

  Co za bzdety podniesienie cen mandatów nie ma na celu poprawienie bezpieczeństwa na drodze tylko ratowanie budżetu czemu nikt tego szczerze nie powie. A ci co tak łatwo hejtują kierowców powinni się wypowiedzieć wpierw od ilu lat masz mają prawo jazdy i ile kilometrów przejeżdżają samochodem miesięcznie... A co z rowerzystami, i innymi użytkownikami dróg czy chodników? Kierowca przynajmniej płaci ubezpieczenie OC, i by móc poruszać się po drodze jest zobowiązany nie tylko znać przepisy drogowe... musi dla potwierdzenia zdać egzamin, musi mieć sprawny pojazd (aktualne przeglądy). Poziom polskich kierowców wcale nie jest zły. Poruszając się po Polskich i zagranicznych drogach poczyniłem pewne obserwacje... Problem nie leży w polskim kierowcy. Problem w kiepskiej infrastrukturze drogowej problem leży również w absurdzie oznaczeń drogowych. Weź zachowaj człowieku czujność i jedz zgodnie z przepisami jeśli na odcinku 100 metrów nierzadko masz naje***ne 10-50 znaków a Ty podczas podróży służbowej musisz przejechać załóżmy, że średnio 100 km. Zaręczam Ci, że chociaż nie wiem jak byłbyś dokładny i skrupulatny w takich warunkach nie jesteś w stanie poruszać się zgodnie z przepisami. Za granicą jest inaczej oznaczenia są czytelniejsze nie występuje mnogości znaków łatwiej jest przestrzegać przepisy, lepsza jest infrastruktura drogowa nawierzchnia szerokie pobocze, lepsze oświetlenie dróg. Po za tym za granicą nie występuje takie zjawisko, które bym określił mianem "wyłudzania mandatów". Niejednokrotnie byłem w Polsce światkiem sytuacji gdzie radiowóz policyjny, bądź nieoznakowany stał w szczerym polu przy znaku "teren zabudowany" nadmienię, że do najbliższych zabudowań była odległość 1-3km zamiast w centrum przy szkole bądź w miejscu wożonej komunikacji pieszej. W szczerym polu jedyne zagrożenie jakie można spowodować to przejechać mrówkę czy inne stworzenie polne. W takich okolicznościach nie trudno złapać pirata drogowego i go napiętnować. To jakiś absurd ludzie obudźcie się. A komentarz w stylu w innych państwach płaci się więcej jest na poziomie przedszkolaka... w jakich państwach płaci się więcej czy we wszystkich więcej się płaci ? i jaki jest współczynnik zarobków w stosunku do wysokości mandatów. Po za tym czy wasze wynagrodzenie drodzy koledzy i koleżanki w ciągu ostatnich 16 lat wynagrodzenie wzrosło o 300% bo takimi podwyżkami chce nas "nagrodzić" rząd. Ostatnie pytanie a co z mandatami polityków, senatorów i sędziów i innych "równiejszym obywateli" ? dla nich też taryfikatory zostaną zwiększone ?. Co z równością prawa wobec obywateli ?. To absurd, że szary kowalski ma płacić mandaty zarabiając niewiele więcej od najniższej krajowej a polityków, senatorów i innych "równiejszych" przepisy, które sami stanowią nie obowiązują ??

 • tomeczex

  0

  Będzie na 500 plus i inne przedwyborcze obietnice. Kase trzeba gdzieś znaleść

 • Gość: sw

  0

  Pisiory szukają kasy na premie dla swoich czy na kolejne "kieszonkowe' dla głodującego Rydzyka ?

 • Gość: max__69

  0

  Oni kminią to tak jak z krzywą Gaussa - jak nie przegiąć z cenami mandatów, by ilość była jaka jest (lub wyższa), a średnia wartość była wyższa. Już to przerabialiśmy, choćby z akcyzą na alkohol. I zrobią to.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX