BMW Alpina B3 Saloon oficjalnie. Do Tokio przyjechał sedan, który rozpędza się do 100 km/h w 3,8 s

Salon w Tokio to bastion japońskich producentów, ale nie tylko oni prezentują tam nowe samochody. Jedną z najciekawszych premier jest nowe BMW Alpina B3. Do Japonii przyjechała odmiana Saloon, a więc sedan.

BMW Alpina B3 Saloon zadebiutowało właśnie w Tokio. Nową trójkę od słynnej firmy widzieliśmy już podczas targów we Frankfurcie, ale do Niemiec przyjechała Alpina B3 w wersji kombi (Touring). Teraz auto doczekała się równie imponującej odmiany sedan.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

BMW Alpina B3 Saloon napędzana jest przez rzędowy silnik o pojemności 3 litrów, wspomagany przez dwie turbosprężarki. Moc 462 KM przy 700 Nm momentu obrotowego. Przenoszona jest ona na inteligentny, zaprojektowany specjalnie dla ALPINY napęd na cztery koła, za pośrednictwem 8-biegowego, sportowego automatu.

>>> BMW Alpina B3 oficjalnie. Zobacz pierwszy film z 462-konnym sedanem:

Zobacz wideo

Osiągi? Prędkość maksymalna to aż 303 km/h, czyli o 3 km/h więcej niż w kombi. Przyspieszenie do 100 km/h to oszałamiające 3,8 s. Przypomnijmy, w praktyczniejszym B3 Touring to 3,9 s. Takie liczby plasują Alpinę na samym szczycie segmentu. Zachodnie źródła donoszą, że nowe M3 ma mieć od 480 do 509 KM (wersja Competition), zaoferuje więc bardzo podobne osiągi do B3.

Deklarowane zużycie paliwa 11,1 l/100 km wg normy WLTP.

Nowe BMW BMW ALPINA (Saloon i Touring) można będzie zamawiać w pierwszym kwartale przyszłego roku, a dostawy rozpoczną się najwcześniej w połowie 2020 roku.

BMW Alpina B3 SaloonBMW Alpina B3 Saloon fot. Alpina

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.