Powstanie kolejny fragment trasy S6 - kierowcy pojadą szybciej między Luzinem a Szemudem

Na Pomorzu powstanie kolejny fragment drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. Decyzja wydana przez wojewodę pomorskiego dotyczy odcinka Luzino - Szemud i tak jak poprzednie, ma rygor natychmiastowej wykonalności.

Nowy fragmenty drogi ekspresowej S6 będzie mieć długość 10,3 km. Fragment jest zlokalizowany w powiecie wejherowskim na terenie gmin Luzino oraz Szemud. Droga będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku i pas awaryjnego postoju. W ramach tej inwestycji zostanie także wybudowany węzeł Szemud na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 224. Powstaną 22 obiekty inżynierskie, w tym dwa mosty i dwie estakady. Oprócz trasy głównej zostaną przebudowane drogi o długości ok. 5 km i wybudowane nowe, zapewniające dojazd do nieruchomości i służące obsłudze trasy o długości ok. 10 km.

Budowa drogi ekspresowej S6 przyczyni się do:

  • zwiększenia bezpieczeństwa ruchu,
  • skrócenia czasu przejazdu,
  • podniesienia komfortu podróżowania i dojazdu do nadmorskich kurortów,
  • poprawy lokalnych połączeń,
  • zmniejszenia uciążliwości komunikacyjnych (m.in. hałasu, zanieczyszczeń powietrza).
Zobacz wideo

W kolejce pozostałe ZRID

To już trzecia ZRID (zgoda na realizację inwestycji drogowej) na S6, wcześniej zapasły decyzje na odcinki między Szemudem a Chwaszczynem oraz Chwaszczynem i Gdynią. Trwa postępowanie związane z wydaniem ZRID dla odcinka Bożepole Wielkie - Luzino, który przy składaniu wniosku podzielono na dwa krótsze. Planowane uzyskanie ZRID dla tych odcinków to IV kwartał 2019 r.

S6 w województwie zachodniopomorskim

Ekspresową trasą S6 można przejechać już pomiędzy Goleniowem a Koszalinem. Kierowcy mają do dyspozycji około 130 km trasy wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Do końca października zostanie udostępniona druga jezdnia na odcinku Nowogard – Płoty, a na przełomie października i listopada także odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa do węzła Koszalin Wschód oraz węzeł Sianów Wschód.

Odcinki S6 między Sianowem a Słupskiem i dalej w województwie pomorskim do Bożegopola Wielkiego, a także Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej, zostały wskazane przez Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów do realizacji w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Obecnie trwa przetarg na opracowanie projektów budowlanych dla części tej trasy między Sianowem a Słupskiem.

Trasa S6 Luzino - SzemudTrasa S6 Luzino - Szemud GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.