Mapy Google z nowymi funkcjami dla kierowców. Można zgłaszać już nie tylko fotoradary i wypadki

Google wyraźnie chce, żeby aplikacja Mapy była jedną z najchętniej wybieranych przez kierowców nawigacji. Najpierw użytkownicy dostali możliwość zgłaszania fotoradarów i wypadków, teraz tę listę znacznie wydłużono.

Mapy Google chcą stać się alternatywą dla bardzo popularnej wśród polskich kierowców aplikacji Yanosik. Na przestrzeni ostatnich miesięcy Mapy otrzymały wiele aktualizacji, które poszerzają możliwości wbudowanej w nie nawigacji. W jednej z niedawnych użytkownicy otrzymali funkcję zgłaszania wypadków, korków, fotoradarów i policyjnych kontroli prędkości. Nie oszukujmy się, to właśnie za to Polacy pokochali wspomnianego Yanosika.

Nowe funkcje w Mapach Google

Właśnie wprowadzona aktualizacja pozwala informować innych użytkowników także o robotach drogowych, zamknięciu pasa, niesprawnym pojeździe oraz obiektach na drodze. Poniżej zamieszczamy wykonany przez nas zrzut ekranu najnowszej wersji Mapy.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Mapy GoogleMapy Google fot. Filip Trusz (zrzut ekranu z aplikacji)

Czym jeszcze Mapy Google chcą przekonać do siebie kierowców?

Jedną z najlepiej działających funkcji aplikacji są informacje o ruchu drogowym. Mapy zbierają je od bardzo dużej liczby użytkowników i dzięki temu mogą podawać precyzyjne dane, a także proponować objazdy najbardziej zakorkowanych ulic. Od jakiegoś czasu aplikacja informuje także o obowiązującym na danej drodze ograniczeniu prędkości, a w opcjach nawigacji możemy włączyć wyświetlanie prędkości, z jaką jedziemy, która obliczana jest na podstawie wskazań GPS.

Amerykański gigant wyraźnie postanowił uczynić z Map smartfonową nawigację numer jeden. Również w Polsce. Używacie aplikacji Google czy jednej z alternatyw? Dajcie nam znać w sondażu poniżej.

>>> Dzisiaj piszemy o Mapach i Yanosiku, ale to nie jedyne aplikacje, które sprawdzą się jako nawigacja w telefonie:

Zobacz wideo
Czy korzystasz z nawigacji w Mapach Google?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.