Nowa Skoda Octavia na pierwszych szkicach. Oficjalna premiera już 11 listopada

Nowa Skoda Octavia to część kompaktowej ofensywy koncernu VAG. Rozpocznie ją oczywiście ósma generacja Golfa, chwilę później zobaczymy resztę rodziny. Nowa Octavia na pierwszych szkicach obiecuje spore zmiany w stylistyce.
Pierwsze szkice projektowe Skody Octavia przedstawiają smukłą sylwetkę samochodu typu limo, z opadającą linią dachu w stylu coupé. Na uwagę zasługuje także nowo zaprojektowany front auta i tylne światła z krystalicznymi elementami

- chwali się czeski producent w oficjalnym komunikacie. Skoda pokazała nam dwa szkice nowej generacji, które podpowiadają, czego spodziewać się po nowej Octavii. Bestseller marki będzie garściami czerpał z nowego języka stylistycznego, który po raz pierwszy wykorzystano w mniejszej Skali. W krótkiej informacji Skoda zwraca jeszcze uwagę na "odmienione wnętrze" oraz "ogrom przestrzeni". Niestety, na jakiekolwiek konkrety musimy jeszcze poczekać.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Warto zwrócić uwagę, że w nowej Skodzie Octavii znikną charakterystyczne dzielone reflektory przednie, które wprowadzono przy okazji liftingu aktualnej generacji, a które wywołały spore kontrowersje.

Nowa Skoda Octavia 2020 (szkice)Nowa Skoda Octavia 2020 (szkice) fot. Skoda

Kiedy zobaczymy nową Skodę Octavię? Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany 11 listopada. Trochę wcześniej, bo pod koniec listopada, zobaczymy Volkswagena Golfa o numerze 8. W nową generację przeskoczą także dwa inne kompakty koncernu VAG - Audi A3 oraz Seat Leon, ale ich prezentacje zaplanowano po Octavii.

>>> Skoda uruchomiła platformę, dzięki której załatwisz leasing na samochód bez wychodzenia z domu:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.