Tymi autami pojadą polskie VIP-y. Przetarg SOP rozstrzygnięty. Grupa VW odpadła, bo źle skompresowała plik z ofertą

BMW dostarczy reprezentacyjne limuzyny, sedany i SUV-y, do których wsiądą polskie VIP-y. Przedstawiciel grupy Volkswagena odpadł z przetargu przez źle sformatowany plik z ofertą. Urzędnicy nie mogli go otworzyć.

Z czterech dilerów, którzy wystartowali w przetargu, najlepszą ofertę przygotował przedstawiciel BMW. Okazał się lepszy od dwóch dilerów Mercedesa i jednego przedstawiciela grupy Volkswagen. Ten ostatni odpadł przez źle skompresowany plik, którego urzędnicy nie mogli otworzyć.

Po prawidłowym odszyfrowaniu oferty brak możliwości otwarcia i wypakowania archiwum ZIP

- czytamy w informacji z otwarcia ofert.

Przetarg na limuzyny i SUV-y dla SOP

Służba Ochrony Państwa podzieliła przetarg na kilka części. Pierwsza dotyczyła długich reprezentacyjnych limuzyn, druga nieco krótszych sedanów, a trzecia - SUV-ów. Wymagania były niemałe.

Pierwsza część przetargu: Osiem reprezentacyjnych limuzyn o długości min. 5,2 m i rozstawie osi nie krótszym niż 3,1 m. Na liście wyposażenia miały znaleźć się m.in.: system automatycznego hamowania, asystent utrzymywania pasa ruchu, elektrycznie sterowane, podgrzewane siedzenia, lodówka, system multimedialny z TV.

BMW serii 7 2019BMW serii 7 2019 fot. BMW


Druga część przetargu
: Dwa pięciomiejscowe sedany o długości min. 4,9 m i rozstawie osi nie mniejszym niż 2,9 m. Rocznie mają przejeżdżać średnio ok. 34 tys. km/auto.

BMW serii 5 G30BMW serii 5 G30 fot. BMW

Trzecia część przetargu: Dwa pięcioosobowe SUV-y o długości nie mniejszej niż 4,9 m. Wyposażenie? Układ automatycznego hamowania, system ostrzegania kierowcy o pojeździe w martwym polu w lusterku, asystent utrzymywania pasa ruchu i LED-owe lub laserowe reflektory.

Opancerzone BMW X5 Protection VR6Opancerzone BMW X5 Protection VR6 BMW

BMW złożyło najlepszą ofertę

BMW zaproponowało BMW serii 7 w przedłużanej wersji, model serii 5 oraz SUV-a X5. Pierwszą część zamówienia wyceniono na 3,6 mln zł, drugą na 540 tys. zł, a trzecią - na 720 tys. zł. Ta propozycja okazała się najlepsza i to właśnie tymi samochodami będą jeździć polskie VIP-y. Wszystkie dwanaście aut (osiem BMW serii 7, dwa BMW serii 5, dwa BMW X5) trafią w ręce SOP w grudniu tego roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.