Tymi autami pojadą polskie VIP-y. Przetarg SOP rozstrzygnięty. Grupa VW odpadła, bo źle skompresowała plik z ofertą

BMW dostarczy reprezentacyjne limuzyny, sedany i SUV-y, do których wsiądą polskie VIP-y. Przedstawiciel grupy Volkswagena odpadł z przetargu przez źle sformatowany plik z ofertą. Urzędnicy nie mogli go otworzyć.

Z czterech dilerów, którzy wystartowali w przetargu, najlepszą ofertę przygotował przedstawiciel BMW. Okazał się lepszy od dwóch dilerów Mercedesa i jednego przedstawiciela grupy Volkswagen. Ten ostatni odpadł przez źle skompresowany plik, którego urzędnicy nie mogli otworzyć.

Po prawidłowym odszyfrowaniu oferty brak możliwości otwarcia i wypakowania archiwum ZIP

- czytamy w informacji z otwarcia ofert.

Przetarg na limuzyny i SUV-y dla SOP

Służba Ochrony Państwa podzieliła przetarg na kilka części. Pierwsza dotyczyła długich reprezentacyjnych limuzyn, druga nieco krótszych sedanów, a trzecia - SUV-ów. Wymagania były niemałe.

Pierwsza część przetargu: Osiem reprezentacyjnych limuzyn o długości min. 5,2 m i rozstawie osi nie krótszym niż 3,1 m. Na liście wyposażenia miały znaleźć się m.in.: system automatycznego hamowania, asystent utrzymywania pasa ruchu, elektrycznie sterowane, podgrzewane siedzenia, lodówka, system multimedialny z TV.

BMW serii 7 2019BMW serii 7 2019 fot. BMW


Druga część przetargu
: Dwa pięciomiejscowe sedany o długości min. 4,9 m i rozstawie osi nie mniejszym niż 2,9 m. Rocznie mają przejeżdżać średnio ok. 34 tys. km/auto.

BMW serii 5 G30BMW serii 5 G30 fot. BMW

Trzecia część przetargu: Dwa pięcioosobowe SUV-y o długości nie mniejszej niż 4,9 m. Wyposażenie? Układ automatycznego hamowania, system ostrzegania kierowcy o pojeździe w martwym polu w lusterku, asystent utrzymywania pasa ruchu i LED-owe lub laserowe reflektory.

Opancerzone BMW X5 Protection VR6Opancerzone BMW X5 Protection VR6 BMW

BMW złożyło najlepszą ofertę

BMW zaproponowało BMW serii 7 w przedłużanej wersji, model serii 5 oraz SUV-a X5. Pierwszą część zamówienia wyceniono na 3,6 mln zł, drugą na 540 tys. zł, a trzecią - na 720 tys. zł. Ta propozycja okazała się najlepsza i to właśnie tymi samochodami będą jeździć polskie VIP-y. Wszystkie dwanaście aut (osiem BMW serii 7, dwa BMW serii 5, dwa BMW X5) trafią w ręce SOP w grudniu tego roku.

Więcej o:
Komentarze (235)
Nowe limuzyny SOP. Przetarg rozstrzygnięty. Wiadomo, kto dostarczy nowe SUV-y i limuzyny
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • helvetik

  Oceniono 140 razy 122

  Rozpakowanie zipa to jednak wyższy poziom umiejętności, to nie tak hop siup.

 • ar.co

  Oceniono 81 razy 73

  Co, wszystkie limuzyny kupione w zeszłym roku już rozwalone przez Becię nam się należało Szydło i resztę pisowskiej ekipy? Jeszcze żadna ekipa nie wydawała tyle na samochody!

 • sidamo

  Oceniono 74 razy 70

  Suweren wybral dobra zmiane to niech teraz nie zazdrosci i kupi sobie bilet MZK.

 • Gość: Jorek z Lorek

  Oceniono 58 razy 54

  A czemuż w przetargu nie wystartował premier nasz najlepszy z jednym z tego miliona elektrycznych aut, które miały wypełnić nasze drogi, ulice i szosy? A jak nie premier to co najmniej Ursus, nasz patriotyczny?

 • ps11111ps

  Oceniono 48 razy 44

  SOP nie potrafił rozbić ZIPa na kawałki? No patrzcie, a z autami jakoś sobie radzą

 • gangut

  Oceniono 46 razy 44

  Nic nie mam przeciwko BMW czy Mercedesom, ale jednak urzędnicy czy posłowie powini jeździć mniej więcej tym czym ludzie o podobnych zarobkach jeździliby gdyby nie byli na państwowych posadach.
  Reprezentacja? No może. Ale po co np. wiceministrowi czy posłowi "reprezentacyjna" limuzyna?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX