Nowy Volkswagen Golf na oficjalnym szkicu. Poznaliśmy też oficjalną datę premiery

Jeszcze w październiku zadebiutuje ósma, zupełnie nowa generacja Volkswagena Golfa. Co już wiemy o nowym Golfie?
Mocne strony Golfa, dzięki którym stał się światowym bestsellerem, w modelu ósmej generacji zostały udoskonalone. Oprócz nowej gamy wydajnych silników jeszcze doskonalsze niż dotychczas właściwości jezdne zapewni również nowe zawieszenie. Golf ósmej generacji wyznacza także nowy standard w klasie kompaktów pod względem cyfryzacji i łączności ze światem oraz systemów asystującychi usług online

- chwali się producent w nowym komunikacie prasowym. Co to ma oznaczać? Tego dowiemy się już 24 października. Właśnie wtedy w Wolfsburgu VW zaprezentuje ósmą generację nowego Volkswagena Golfa. Zdjęcie otwierające to właśnie opublikowany szkic nowego Golfa.

Nowy VW Golf - co wiemy jeszcze?

Niedawno Volkswagen zaprezentował także szkice wnętrza nowego Golfa. Na pierwszym szkicu widzimy nowy pomysł na deskę rozdzielczą. Najciekawszym zabiegiem są dwa połączone ze sobą ekrany. Podobny zabieg zastosował Mercedes, choć rozwiązanie VW ze szkicu wydaje się optycznie lżejsze i nie dominuje aż tak nad całym wnętrzem, jak gigantyczny tablet Mercedesa. Warto też zwrócić uwagę na prawie absolutny brak klasycznych, fizycznych przycisków w nowym Golfie. We wnętrzu prawdopodobnie zostaną tylko te do obsługi najważniejszych funkcji. Odważny krok, biorąc pod uwagę konserwatywnego klienta, do którego Golf jest kierowany.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Volkswagen Golf 8 (szkic)Volkswagen Golf 8 (szkic) fot. VW

Nowy Volkswagen Golf będzie zbudowany na tej samej platformie MQB Evo, z której korzysta aktualna generacja, ale ma to być MQB Evo po poważnych poprawkach. Mowa przede wszystkim o obniżeniu wagi o ok. 45-50 kg i większym rozstawie osi. Ten ostatni wpłynie oczywiście na przestronność wnętrza. Pojawiają się także informacje, że nowy Golf może mieć trochę większy bagażnik.

W kabinie możemy się spodziewać kolejnych zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy, bezpieczeństwa i najnowszej wersji systemu multimedialnego.

>>> Czy elektryczny VW ID.3 powtórzy sukces, jaki osiągnął VW Golf?

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (75)
Nowy Volkswagen Golf na oficjalnym szkicu. Poznaliśmy też oficjalną datę premiery
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: BratZenon

  Oceniono 47 razy 23

  w moim nowym golfie prosto z salonu, z super silnikiem roku TSI, wymieniono rozrząd już trzy razy: pierwszy raz przy przebiegu 50 000, (ostatni zestaw naprawczy z wymianą tylko 4500 PLN). Auto ma przejechane 140 000. Do tej pory wymieniono, sprężarkę klimatyzatora (po 2 roku użytkowania, chłodnicę główną, chłodnicę klimatyzacji, wentylator chłodnicy , lampy ksenonowe po 3 roku użytkowania..naprawa blacharska wytarty lakier przez uszczelki (serwis nawet się nie zająknął przy przeglądzie, że należy nakleić specjalne naklejki ( akcja serwisowa )
  ograniczono też moc silnika wgrywając nowe oprogramowanie..innych usterek nie chce mi się wymieniać..

 • Gość: Wolfgang

  Oceniono 21 razy 17

  No fajnie, duże felgi obniżone zawieszenie, brak klamek ...a wersja produkcyjna będzie wyglądać jak rozrzutnik do gnoju....

 • Gość: 1.4tsi

  Oceniono 24 razy 16

  TSI przebieg 140.000 km. łańcuch 2 razy, dwie pompy wody, przepustnica... nie polecam:-)

 • Gość: jabbi

  Oceniono 28 razy 16

  Już za 18 lat wraz z większym bratem passatem i kuzynem audi a4 będzie dumnie stał w każdej wsi pod domem. Naturalnie na łysych oponach z domontowanymi LEDami z każdej strony.

 • kac

  Oceniono 8 razy 6

  Czy wiadomo też, ile VW zapłacił Wam za tę reklamę ?

 • remo29

  Oceniono 11 razy 5

  A potem przyjdą księgowi oraz zwolennicy stylistycznej konserwy i powstanie golf, który tradycyjnie wygląda jak lift poprzednika.

 • Gość: gosc

  Oceniono 6 razy 4

  bedzie wyglądał jak ten stary tylko będą go nazywać nowy .

 • Gość: dred

  Oceniono 14 razy 4

  Mój kumpel po kilku latach użytkowania VW woła na tę markę SzmelcWagen.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX