Nowy Volkswagen Golf na oficjalnym szkicu. Poznaliśmy też oficjalną datę premiery

Jeszcze w październiku zadebiutuje ósma, zupełnie nowa generacja Volkswagena Golfa. Co już wiemy o nowym Golfie?
Mocne strony Golfa, dzięki którym stał się światowym bestsellerem, w modelu ósmej generacji zostały udoskonalone. Oprócz nowej gamy wydajnych silników jeszcze doskonalsze niż dotychczas właściwości jezdne zapewni również nowe zawieszenie. Golf ósmej generacji wyznacza także nowy standard w klasie kompaktów pod względem cyfryzacji i łączności ze światem oraz systemów asystującychi usług online

- chwali się producent w nowym komunikacie prasowym. Co to ma oznaczać? Tego dowiemy się już 24 października. Właśnie wtedy w Wolfsburgu VW zaprezentuje ósmą generację nowego Volkswagena Golfa. Zdjęcie otwierające to właśnie opublikowany szkic nowego Golfa.

Nowy VW Golf - co wiemy jeszcze?

Niedawno Volkswagen zaprezentował także szkice wnętrza nowego Golfa. Na pierwszym szkicu widzimy nowy pomysł na deskę rozdzielczą. Najciekawszym zabiegiem są dwa połączone ze sobą ekrany. Podobny zabieg zastosował Mercedes, choć rozwiązanie VW ze szkicu wydaje się optycznie lżejsze i nie dominuje aż tak nad całym wnętrzem, jak gigantyczny tablet Mercedesa. Warto też zwrócić uwagę na prawie absolutny brak klasycznych, fizycznych przycisków w nowym Golfie. We wnętrzu prawdopodobnie zostaną tylko te do obsługi najważniejszych funkcji. Odważny krok, biorąc pod uwagę konserwatywnego klienta, do którego Golf jest kierowany.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Volkswagen Golf 8 (szkic)Volkswagen Golf 8 (szkic) fot. VW

Nowy Volkswagen Golf będzie zbudowany na tej samej platformie MQB Evo, z której korzysta aktualna generacja, ale ma to być MQB Evo po poważnych poprawkach. Mowa przede wszystkim o obniżeniu wagi o ok. 45-50 kg i większym rozstawie osi. Ten ostatni wpłynie oczywiście na przestronność wnętrza. Pojawiają się także informacje, że nowy Golf może mieć trochę większy bagażnik.

W kabinie możemy się spodziewać kolejnych zaawansowanych systemów wsparcia kierowcy, bezpieczeństwa i najnowszej wersji systemu multimedialnego.

>>> Czy elektryczny VW ID.3 powtórzy sukces, jaki osiągnął VW Golf?

Zobacz wideo
Więcej o: