Przedostatni fragment krajowej "siódemki" będzie drogą ekspresową. Koniec prac już niedługo

Kierowcy często podróżujący z centralnej Polski na północ lub odwrotnie, wyczekują momentu, w którym droga krajowa nr 7 będzie w całości miała przekrój dwupasmowy. Wszystko wskazuje na to, że stanie się tak już niedługo, bo właśnie wydano zezwolenie na realizację kolejnego odcinka.

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację odcinka drogi ekspresowej S7 Mława - Strzegowo. Wcześniej taką decyzję uzyskały już dwa inne odcinki S7: Strzegowo - Pieńki oraz Pieńki - Płońsk. Na tych fragmentach w połowie września ruszyły już prace budowlane. Niebawem roboty zaczną się również na odcinku Mława - Strzegowo.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Siódemka będzie ekspresówką

Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21,5 km. To trzeci z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację. Do końca roku decyzję powinien uzyskać ostatni odcinek Napierki - Mława. Wówczas prace budowlane obejmą całość 70-kilometrowego odcinka między Napierkami a Płońskiem.

W ciągu DK7 powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 27 obiektów inżynierskich oraz trzy węzły: Mława Południe, Żurominek i Strzegowo Północ. Planowany termin zakończenia kontraktu to II kwartał 2021 r.

Kolejny odcinek trasy S7 Mława - Strzegowo, krajowa 'siódemka'Kolejny odcinek trasy S7 Mława - Strzegowo, krajowa 'siódemka' GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.