Przedostatni fragment krajowej "siódemki" będzie drogą ekspresową. Koniec prac już niedługo

Kierowcy często podróżujący z centralnej Polski na północ lub odwrotnie, wyczekują momentu, w którym droga krajowa nr 7 będzie w całości miała przekrój dwupasmowy. Wszystko wskazuje na to, że stanie się tak już niedługo, bo właśnie wydano zezwolenie na realizację kolejnego odcinka.

Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na realizację odcinka drogi ekspresowej S7 Mława - Strzegowo. Wcześniej taką decyzję uzyskały już dwa inne odcinki S7: Strzegowo - Pieńki oraz Pieńki - Płońsk. Na tych fragmentach w połowie września ruszyły już prace budowlane. Niebawem roboty zaczną się również na odcinku Mława - Strzegowo.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Siódemka będzie ekspresówką

Budowa obejmie odcinek drogi ekspresowej S7 o długości 21,5 km. To trzeci z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie północnego Mazowsza, na które zostały już podpisane umowy na realizację. Do końca roku decyzję powinien uzyskać ostatni odcinek Napierki - Mława. Wówczas prace budowlane obejmą całość 70-kilometrowego odcinka między Napierkami a Płońskiem.

W ciągu DK7 powstanie droga ekspresowa o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. Zostanie wykonany remont wybranych dróg lokalnych oraz budowa urządzeń ochrony środowiska. W ramach inwestycji powstanie m.in. 27 obiektów inżynierskich oraz trzy węzły: Mława Południe, Żurominek i Strzegowo Północ. Planowany termin zakończenia kontraktu to II kwartał 2021 r.

Kolejny odcinek trasy S7 Mława - Strzegowo, krajowa 'siódemka'Kolejny odcinek trasy S7 Mława - Strzegowo, krajowa 'siódemka' GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (48)
Przedostatni fragment krajowej "siódemki" będzie drogą ekspresową. Koniec prac już niedługo
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: nost_12

  Oceniono 23 razy 15

  Warszwa - Debki - ile wspomnien z tej drogi. Kiedys z rodzicami maluchem z przyczepa kempigowa, potem ze znajomymi duzym fiatem. Co roku po kilka razy - ta droga jest dla mnie jak rute66 dla amerykanow. Niestety juz jej nie ma. Trzeba isc do przodu :(

 • Gość: zyklonB

  Oceniono 24 razy 10

  za wisla to juz azja a nie centralna polska......wypowiedziec konkordat

 • californian-legit

  Oceniono 17 razy 7

  Kolejne brednie "specjalistow" drogowych Gazety. Powinniscie niemoty zapisac sie na Forum, www.skyscrapercity.com, podobnie jak kolega z redakcji warszawskiej, ktoremu wyszlo to na zdrowie. Wtedy dowiedzielibyscie sie, ze:
  po pierwsze, cala siodemka zaczyna sie na poludniu na granicy ze Slowacja. Dla odcinka Chyzne - Rabka nie ma w tej chwili zadnych planow rozbudowy (co najmniej 10 lat czekania na dwupasmowke);
  po drugie, dla odcinka w okolicach Miechowa nie ma nawet decyzji srodowiskowej (wiecej niz 5 lat);
  po trzecie wreszcie, odcinek Warszawa - Czosnow czeka na opracowanie koncepcji programowej (co najmniej 5 lat).

 • Gość: Gosia

  Oceniono 33 razy 7

  Jakie będzie na tej drodze ograniczenie prędkości dla SUVa wszech czasów, skody kodiaq?

 • Gość: pd

  Oceniono 6 razy 6

  dwujezdniowy, dwujezdniowy !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX