Jakie auta najczęściej kupują Polacy? Golf na zachodzie, Audi na wschodzie

Opel Astra, VW Passat, Audi A4 i VW Golf to cztery najczęściej rejestrowane modele samochodów. Regularność w ich wyborze wśród Polaków można zaobserwować na mapie kraju. Da się też na niej zauważyć różnicę w średnich cenach OC dla regionalnych stolic.

Największą popularnością w zachodniej części Polski cieszył się VW Golf, a dokładnie na Dolnym Śląsku, Pomorzu, w Wielkopolsce i w województwie lubuskim. Opel Astra zdominował centralną Polskę, szczególnie województwa: mazowieckie, łódzkie, kujawsko–pomorskie, śląskie i małopolskie. Lubelszczyzna, Podlasie i Podkarpacie oraz województwo świętokrzyskie należały do Audi A4 i tylko VW Passat znalazł się na dwóch biegunach kraju – na Opolszczyźnie oraz Warmii i Mazurach.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Najczęściej rejestrowane samochody w PolsceNajczęściej rejestrowane samochody w Polsce Fot. Rankomat.pl

Ile za ubezpieczenie?

Mieszkańcy różnych miast wojewódzkich inaczej zapłacą za ubezpieczenie tego samego modelu samochodu. Według Rankomat.pl najwięcej za OC płacili mieszkańcy Wrocławia, średnio 935 zł. Na drugim miejscu był Gdańsk (890 zł) i na trzecim Warszawa (872 zł). Najmniej zaś zapłacili rzeszowianie (608 zł), opolanie (633 zł) i kielczanie (644 zł). Różnica w średniej składce OC pomiędzy najtańszym a najdroższym miastem wyniosła aż 53,8 proc. W tych samych miastach widać również największe odchylenia od średniej krajowej w III kwartale, która wyniosła 686 zł. W stolicy Dolnego Śląska wyniosło one aż 36,3 proc., zaś w Rzeszowie -11,4 proc.

Komentarze (6)
Jakie auta najczęściej kupują Polacy? Golf na zachodzie, Audi na wschodzie
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: baks

  Oceniono 1 raz 1

  No tak, żadnej toyoty nie ma bo są na tyle dobre, że jak już ktoś je kupi to nie chce się ich pozbywać ;)

 • Gość: Leon

  Oceniono 1 raz 1

  Same stare wieśniaksy!!! :-D Ale wstyd.

 • Gość: lechutek

  Oceniono 2 razy 0

  Polacy jako motoryzacyjne głupki-kupuja głównie niemieckie złomy! Ja kupuję inna markę-jezdzę latami i niczego nie naprawiam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX