She's Mercedes - laureatki konkursu wybrane

Konkurs She's Mercedes skupia niesamowite przedstawicielki płci pięknej. Inspirujące, zmotywowane, dynamiczne, przekraczające granice. Kobiety o niepowtarzalnych osobowościach. Umiejętnie łączące świat kariery zawodowej ze sferą osobistą. Znamy już laureatki pierwszej edycji konkursu She's Mercedes, którego pomysłodawcą jest Mercedes-Benz Polska.

Beata Śniechowska, Małgorzata Kluska-Nowicka, Joanna Reczek-Szwed, Paula Kurant, OSP Miejsce Odrzańskie i Olga Witman - to laureatki pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes, którego pomysłodawcą jest Mercedes-Benz Polska.

Konkurs She’s Mercedes to kolejna inicjatywa marki przygotowana z myślą o kobietach. Stanowimy ponad 50 procent społeczeństwa, odnosimy sukcesy zawodowe, prywatne, realizujemy swoje pasje i marzenia. Trzeba o tym głośno mówić! Przedstawiając historie kobiet, które codziennie sięgają po więcej, chcemy inspirować, motywować i zachęcać do działania. She’s Mercedes to projekt dla wyjątkowych kobiet i o wyjątkowych kobietach. Bierzmy z nich przykład

– mówi Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych, Mercedes-Benz Polska.

She's Mercedes, rozdanie nagród 2019She's Mercedes, rozdanie nagród 2019 DOMINIK LICHOTA

„Seksmisja” w Miejscu Odrzańskim

W kategorii WYJĄTKOWA KOBIETA wyróżniono nie jedną, ale całą drużynę wyjątkowych kobiet, należących do Ochotniczej Straży Pożarnej w Miejscu Odrzańskim. Laureatki pochodzą z miejscowości, o której pisał m.in.„New York Times”, a w której od 9 lat nie urodził się żaden chłopak. To dlatego młodzieżowa drużyna OSP składa się z 24 dziewczyn i tylko 8 chłopaków. W najmłodszej drużynie dziecięcej są same dziewczynki. Kobiety stanowią też trzon dorosłego oddziału strażaków. Zwyciężczynie otrzymały voucher na dwa szkolenia uprawniające do jazdy strażackim wozem bojowym.

Strażaczki z Miejsca Odrzańskiego ogłosiły w Internecie, że zbierają fundusze na kurs prawa jazdy, żeby móc jeździć specjalnym wozem na akcje. Kiedy usłyszałam o nich w radio, było jasne – one są dzielne i trzeba im pomóc. Te wyjątkowe dziewczyny są po prostu kwintesencją idei „She’s Mercedes”!

– mówi Ewa Łabno-Falęcka.

She's Mercedes, rozdanie nagród 2019She's Mercedes, rozdanie nagród 2019 DOMINIK LICHOTA

W poszukiwaniu smaku doskonałego

Moją pasją jest gotowanie, czyli moja praca. Jestem szczęśliwą, spełnioną kobietą,a motywuje mnie ciągły rozwój i szukanie smaku doskonałego

– mówi o sobie Beata Śniechowska zwyciężczyni kategorii BIZNES INDYWIDUALNY, w której nagradzane były właścicielki i współwłaścicielki działających na rynku przedsiębiorstw. Laureatka jest restauratorką, pisze książki kucharskie, prowadzi warsztaty i szkolenia kulinarne, zwyciężyła w drugiej edycji programu MasterChef. Posiada imponującą wiedzę na temat kuchni polskiej, stawia na mocne, odważne smaki, które zakorzenione są we wspomnieniach z dzieciństwa. Obecnie jest szefową kuchni i współwłaścicielką wrocławskiej restauracji Młoda Polska bistro & pianinio.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Droga ważniejsza niż cel

W kategorii BIZNES KORPORACYJNY wyróżniano kobiety zatrudnione w firmach na różnych stanowiskach, które swoimi osiągnięciami zawodowymi przyczyniają się do ich rozwoju. W pierwszej edycji konkursu She’s Mercedes zwyciężyła dr Małgorzata Kluska-Nowicka, wicekanclerz i wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, największej uczelni niepublicznej w Polsce. O równowadze w życiu mówi:

Praca zawodowa jest dla mnie niezwykle ważna, ponieważ jest źródłem satysfakcji i integralną częścią mojego życia. Ale kiedy już wrócę do domu, wtedy najważniejsza staje się rodzina.

Promuje świadomy rozwój osobisty, wierzy, że ważniejszą od osiągania celów jest droga, którą się podąża i szczęście, które płynie, kiedy nią kroczymy.

Wszystkie składniki szczęścia

Statuetka w kategorii KULTURA I SZTUKA trafiła w ręce Joanny Reczek-Szwed, trenerki i animatorki kultury, prezeski zarządu Fundacji Sztukmistrze.

Mam to szczęście, że moja praca jest moją pasją i sprawia mi ogromnie dużo przyjemności, ale staram się też pamiętać o odpoczynku. Balans, równowaga to umiejętność odnalezienia wszystkich składników potrzebnych do szczęścia.

Laureatka promuje etyczny cyrk, bez zwierząt. Jest pomysłodawczynią i organizatorką wielu wydarzeń artystycznych, także tych skierowanych do młodzieży i dzieci z utrudnionym dostępem do kultury.

Przepis na sukces

W tym roku w kategorii STEM zwyciężyła Paula Kurant, prezeska i dyrektor zarządzająca lubelskiej spółki Evotec, która zajmuje się produkcją innowacyjnych pokrowców ochronnych do robotów przemysłowych. Prywatnie, zwyciężczyni jest miłośniczką przyrody, od wielu lat działa też jako wolontariuszka na rzecz jednego z domów dziecka w Lublinie. Jej przepis na sukces? Pokora, cierpliwość, otwartość na ludzi i ciągle zmieniający się świat.

She's Mercedes, rozdanie nagród 2019She's Mercedes, rozdanie nagród 2019 DOMINIK LICHOTA

Mercedes to styl zawodowego życia

NAGRODA SPECJALNA – dla kobiety wyróżniającej się w sieci dealerskiej Mercedes-Benz – została przyznana przez spółkę Mercedes-Benz Financial Services i trafiła do Olgi Witman, prezes zarządu Witman sp. z o.o. Laureatka kieruje rodzinną firmą od 2007 r. To najdłużej działający w Trójmieście autoryzowany serwis samochodów marki Mercedes-Benz. We wrześniu tego roku został tu otwarty AMG Brand Center Gdańsk – jedyny w Europie salon samochodów sportowych Mercedes-AMG. Jak podkreśla Olga Witman:

Współpraca z Mercedes-Benz to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale styl życia zawodowego, a moje jest już od15 lat związane z tą marką. Każdego dnia staramy się robić to, w czym jesteśmy dobrzy: w spełnianiu motoryzacyjnych marzeń.

Uroczyste wręczenie statuetek She’s Mercedes odbyło się 4 października 2019 r. podczas Gali połączonej z otwarciem salonu Inter-Car Silesia w Rudzie Śląskiej. Każda z Laureatek otrzymała także voucher uprawniający do udziału w szkoleniu organizowanym przez EY Academy of Business, partnera projektu, w jednym z wybranych obszarów: zarządzanie firmą, innowacyjność lub umiejętności menedżerskie.

W skład jury Konkursu weszli: Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, CEO&President Mercedes-Benz Cars Central Europe, Carmen Herberger-Schebiella, CEO Mercedes-Benz Financial Services w Polsce, Urszula Reichman, Head of Product& Marketing Mercedes-Benz Cars, Tomasz Mucha, Product PR Mercedes-Benz Polska, Julia Pakosz, Inter-Car Silesia oraz dr Ewa Łabno-Falęcka, Dyrektor ds. Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Mercedes-Benz Polska. Kolejna edycja konkursu już za rok.

Więcej o: