Alfa Romeo Tonale w produkcyjnej wersji? Nowy SUV na pierwszych zdjęciach

Alfa Romeo Tonale ma być nowym SUV-em włoskiej marki, który w ofercie wpisze się pod model Stelvio i rzuci wyzwanie innym podwyższonym kompaktom klasy premium. W Internecie pojawiły się pierwsze zdjęcia.

Alfa Romeo Tonale była jedną z najjaśniejszych gwiazd marcowego Salonu Samochodowego w Genewie. Tam zobaczyliśmy Tonale w wersji koncepcyjnej, ale Włosi zapowiadali, że SUV w bardzo podobnej formie trafi do produkcji. Potwierdzają to zdjęcia, które właśnie wyciekły do Internetu. Znajdziecie je poniżej:

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Co to za model? Tonale to bezpośrednia zapowiedź nowego SUV-a włoskiej marki. Nowy model będzie o klasę mniejszy od Stelvio, powalczy więc o klientów, którzy szukają SUV-a premium w rozmiarze kompaktowym. Na tej półce znajdziemy wiele ciekawych samochodów. Choćby Audi Q3, Jaguara E-Pace'a, Lexusa UX-a, BMW X1 czy Volvo XC40.

Bardzo mocnym punktem wystawionego w Genewie konceptu był wygląd i to on przyciągał spojrzenia zwiedzających genewskie hale. Ale to nie wszystko, co Alfa Romeo Tonale miała do zaoferowania. Pod piękną karoserią krył się nowoczesny napęd hybrydowy typu plug-in. Produkcyjne Tonale będzie hybrydą ładowaną z gniazdka. Alfa podkreśla, że współpracujący z jednostką spalinową e-motor ma za zadanie dostarczanie emocji i frajdy z jazdy. Jak przystało na hybrydę ładowaną z gniazdka, Alfa Romeo Tonale będzie potrafiła jeździć na samym prądzie.

Alfa Romeo Tonale ConceptAlfa Romeo Tonale Concept fot. Filip Trusz

Alfa Romeo Tonale będzie jednym z najważniejszych samochodów w historii marki. Włoska marka ostatnio zmagała się z poważnym załamaniem sprzedaży na Starym Kontynencie. Koncern FCA jednak nie zamierza się poddawać i planuje bardzo duże inwestycje w markę. Kompaktowe Tonale, które będzie tańsze i mniejsze od Stelvio, może się okazać kluczowe dla dalszej przyszłości Alfy Romeo.

Produkcyjna wersja powinna zadebiutować w przyszłym roku. Premiery w salonach możemy się spodziewać na przełomie 2020/2021 r.

>>> Nowy Fiat Panda zadebiutował w wyjątkowej wersji Trussardi:

Zobacz wideo
Więcej o: