Pędził przez miasto prawie 200 km/h. Pirat drogowy zatrzymany we Wrocławiu

Policja zatrzymała szczególnie brawurowego kierowcę, który przez teren zabudowany we Wrocławiu pędził z prędkością 191 km/h. Przekroczył prędkość o 121 km/h za co został ukarany mandatem, punktami karnymi i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Wrocławska policja ma ostatnio pełne ręce roboty. Ostatnio pisaliśmy o tym, że funkcjonariusze z grupy SPEED zatrzymali w stolicy Dolnego Śląska aż dziewięciu piratów drogowych.

Zobacz: Dziewięciu piratów drogowych pod Wrocławiem. Rekordzista pędził 210 km/h - posypały się mandaty

Na tym się jednak nie skończyło. Kolejnego brawurowego kierowcę namierzyli policjanci z wrocławskiej drogówki. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 121 km/h. Z prędkością 191 km/h pędził ul. J. Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu. Policjanci nałożyli na niego mandat 500 zł, 10 punktów karnych, a na dodatek zatrzymali mu prawo jazdy na 3 miesiące.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Za kierownicą siedział 40-letni wrocławianin. Za przekroczenie prędkości o 121 km/h został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych oraz 10 punktami karnymi. Za tak rażące przekroczenie prędkości stracił też prawo jazdy na 3 miesiące.

>>> Zobacz policyjne nagranie. Wideorejestrator nagrał jak mężczyzna pędził 191 km/h:

Zobacz wideo

Piraci drogowi to ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Sytuacja jest szczególnie niebezpieczna w obszarze zabudowanym. Stale poprawiająca się w stolicy Dolnego Ślaska infrastruktura drogowa pozwala na niektórych odcinkach rozwinąć dużą prędkość, ale nie znaczy to, że można ulice traktować jak tor wyścigowy.