Dwie ważne drogi S6 i S11 zostaną połączone - kierowcy będą mieli łatwiej w okolicy Koszalina

W ciągu najbliższych dni do użytku kierowców zostanie oddany fragment trasy S6, co znacznie ułatwi kierowcom poruszanie się w okolicy Koszalina. Tym samym pojedziemy pełnym odcinkiem nowo powstałej trasy S6.

Nowy odcinek od Kołobrzegu do Koszalina o długości 44,2 km, już za kilka dni zostanie oddany kierowcom. Tym samym będziemy mogli korzystać z całego 130-kilometrowego fragmentu S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem.

Nowe drogi na Pomorzu Zachodnim

W województwie zachodniopomorskim aktualnie w budowie jest około 200 kilometrów dróg o wartości około 6,5 mld złotych. To rekord inwestycyjny w historii regionu. Dla porównania w latach 2007-2014 w województwie powstało zaledwie 120 km nowych dróg za 3 mld zł.

>>> Czy w Polsce dużo wydajemy za drogi? Odpowiedział nam rzecznik GDDKiA:

Zobacz wideo

Na obecną chwilę kierowcy mogą już korzystać z ponad 58 kilometrów dwujezdniowej trasy S6 łączącej Szczecin z Kołobrzegiem. Jeszcze w tym miesiącu otwarta będzie całość drogi - czyli 130 km.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Ze Szczecina do Koszalina 40 minut szybciej

20 września otwarty został odcinek od Płot do Kołobrzegu, w sierpniu jedna jezdnia od Nowogardu do Płot, a w maju pierwszy fragment od Goleniowa do Nowogardu. Nowa trasa S6 skróci czas przejazdu ze Szczecina do Koszalina o około 40 minut. Oddanie do ruchu drogi S6 podwoi długość dróg szybkiego ruchu w województwie zachodniopomorskim. Trasa ta pozwoli na skomunikowanie Koszalina i środkowego Pomorza z siecią dróg ekspresowych i autostrad, ponieważ wcześniej obszar ten był pozbawiony dróg szybkiego ruchu.

Najbliższe plany dotyczące trasy S6

W październiku trasa S6 wydłuży się o kolejne odcinki między Kołobrzegiem a Koszalinem, wraz z częścią obwodnicy Koszalina i Sianowa. Umożliwi to spięcie S6 w funkcjonalną całość. Do końca miesiąca zostanie jeszcze udostępniony odcinek obwodnicy Koszalina i Sianowa do węzła Koszalin Wschód oraz druga jezdnia na odcinku Nowogard - Płoty.

W 2021 roku fragment S6 Koszalin - Słupsk będzie gotowy do realizacji. Obecnie ruszają roboty na odcinkach w województwie pomorskim łączących miejscowość Bożepole Wielkie z obwodnicą Trójmiasta (Trasa Kaszubska).

S11 - pierwsze odcinki w 2023 roku

Kluczowa dla Pomorza Środkowego jest również droga S11, która. Jej początkiem będzie węzeł Koszalin Zachód, który powstał już w połowie przy budowie obwodnicy Koszalina i Sianowa. Druga część tego węzła powstanie wraz z odcinkiem S11 Koszalin - Bobolice o długości 47,7 km.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.