Komentarze (320)
Nowe zasady kontroli. Policjanci wyskoczą z krzaków. Będą mogli suszyć, skąd chcą
Zaloguj się lub komentuj jako gość
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Gość: rtu

  Oceniono 8 razy 8

  "dopuszcza się postój pojazdu policyjnego w miejscu gdzie jest to zabronione, lecz nie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego"- a to czasem nie jest tak, że właśnie dlatego zabronione , bo stwarza niebezpieczeństwo? A czy będą mogli zatrzymywać i kontrolować na pasie awaryjnym autostrady, jak to kiedyś robili?

 • poppers68

  Oceniono 8 razy 8

  Prawa funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego po 1989 zostały poddane mocnej weryfikacji.
  Gen Rapacki podjął się takiej weryfikacji. Jego zespół stworzył nowe procedury czynności funkcjonariuszy również w obszarze likwidacji mechanizmów tworzących patologie.
  Chodziło o te obszary, które zlikwidują lub mocno ograniczą szerzącą się korupcję, zasady Regulaminu Wewnętrznego Policji ( czyli, jakie warunki muszą być spełnione aby czynności były prawne, co często kulało).
  Jako główny przykład było wprowadzenie absolutnego zakazu " wyskakiwania z krzaków" funkcjonariuszy, bo nie dość, że było wiele przypadków Ich śmiertelnych potrąceń przez kierowców jak i powodowało, że zaskoczeni kierowcy zachowywali się nieprzewidywalnie dla innych użytkowników dróg. Fukcjonariusze partoli nie mogli stawiać wozów " gdzie bądź" ani " zapraszać kierowców do radiowozu" , w którym np. brak było wideorejestratora a chodziło tylko o dobre warunki na przekazanie nieformalnych środków finansowych :)
  Teraz, to co tworzyło cywilizacyjne normy funkcjonwania służb prewencyjnych bezmyśłnie odwraca się w stronę dawnych dobrych czasów Milicji Obywatelskiej. Niestety, takie mam skojarzenia.

 • Gość: Paulo

  Oceniono 26 razy 8

  Z uwagi na to iż Polska podpisała Konwencję Wiedenską, wszelkie rozporządzenia jak również obowiązek posiadania apteczki, gasnicy itp. Które nie są zapisane w przepisach konwencji wiedeńskiej są niezgodne z przepisami nadrzędnymi i podlegają zaskarżeniu

 • misiek1959

  Oceniono 9 razy 7

  Jak mawiał Franz Maurer: rządy się zmieniają, a pan stale w komisji. Podobnie jest z uprawnieniami milicji: rządy się zmieniają, a ktoś stale cichaczem wprowadza nowe uprawnienia "bijącego serca partii (każdej)", ograniczając uprawnienia obywateli. A przecież to obywatele są pracodawcą tych milicjantów.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 11 razy 7

  Policja w Polsce nie zajmuje się przestrzeganiem prawa a terroryzowaniem obywateli i pobieraniem haraczy eufemistycznie nazywanych mandatami. Policja jest najbardziej zdegenerowaną służbą państwową, co wyraźnie pokazała sprawa Igora Stachowiaka i wiele innych przypadków opisanych choćby w Raporcie Rzecznika Praw Obywatelskich o torturach stosowanych przez Policję. Policja ma charakter mafijny oparty o omertę. Obywatel widząc policjanta ma się bać, bo policjant może go bezkarnie zabić (Odpowie co najwyżej za przekroczenie uprawnień jak w sprawie Igora S.) upokorzyć, pomówić. Żyjemy w państwie policyjnym ewoluującym w kierunku państwa faszystowskiego. Obywatele mają żyć stanie wiecznego zagrożenia i poddaństwa wobec wszechmocnych organów Państwa. Utwardzanie tego faszystowskiego modelu politycznego w Polsce następuje od lat a w czasach PiS wyraźnie przyspieszyło. Nieskuteczność opresji wynikających z działalności Policji na drogach pokazał wyraźnie tzw. "strajk L4" zafundowany Państwu chyba rok temu. Policja nie wypisywała mandatów i raczej spała w radiowozach zaparkowanych w krzakach a ilość wypadków pozostała taka sama jak w okresach wzmożonych kontroli! Przestrzegam przepisów (Przez 40 lat za przekroczenia prędkości otrzymałem chyba ze trzy mandaty - niskie bo przekroczenia były symboliczne) jednak uważam, że jednym z największych zagrożeń na drogach jest obecność na nich sfrustrowanych policjantów z awansu społecznego, którym się wydaje, że mogą wszystko i to oni są prawem, sądem i katem. Dla mnie Policja jest plugawą formacją zasługującą na rozgonienie na "cztery wiatry". Naród to zresztą dobitnie komentuje powszechnie stosując skróty myślowe typu "CHWDP" czy epitety typu "bandyci", "Gestapo" co jak w jednym z wywiadów powiedział szef związku zawodowego z Policji jest już tak powszechne, że nie robi na nim wrażenia. Dlatego ta pełzająca faszyzacja, której jednym z przejawów jest zwiększanie uprawnień funkcjonariuszy zdegenerowanej formacji jaką jest Policja budzi mój zdecydowany sprzeciw. Chcę żyć w wolnym kraju, jako wolny obywatel a nie jako więzień w państwie autorytarnym zawłaszczonym przez jego funkcjonariuszy!

 • bodzianowicz

  Oceniono 13 razy 7

  o kurczę, trza uważać bo mogą odstrzelć jak w Ameryce
  ja na wszelki wypadek będę też blokował drzwi od wewnątrz

 • andrew-live

  Oceniono 6 razy 6

  WRACA KOMUNA W WYDANIU PISU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Gość: arek

  Oceniono 10 razy 6

  Malymi kroczkami wkracza panstwo policyjne. Wiec siedzcie dalej w cieplych (poki co)domach Nie glosujcie , bo po co . Nie narzekajcie ze pis was okrada i daje kase patologii a obudzicie sie jutro z reka w nocniku .

 • Gość: wykidajło

  Oceniono 5 razy 5

  Komuna czegoś takiego nie wymyśliła. Później będzie płacz, że emerytury zabrali.

 • zimman

  Oceniono 4 razy 4

  500 zł mandatu na 500 plus

 • Gość: jakub

  Oceniono 6 razy 4

  mam nadzieje, że Yanosik da sobie radę.

 • jhbsk

  Oceniono 6 razy 4

  Kulsony . Policji już nie ma.

 • ferdkiepski

  Oceniono 4 razy 4

  Ci co wymyslaja te przepisy to mają nierówno pod sufitem ! Przecież kodeksowe miejsca niedozwolone do zatrzymania są własnie dlatego, że zatrzymanie w ich obrębie powoduje mniejsze lub większe zagrożenie w bezpieczeństwie ruchu drogowego. A ci durnie majaczą coś o takim zatrzymaniu, które nie powoduje zagrożenia. Trzeba być naprawdę bezmózgiem, żeby samemu sobie zaprzeczać i tego nie widzieć

 • Gość: ggffff

  Oceniono 4 razy 4

  mi ostatnio wyskoczył z kibla, szczęśliwie akurat srałem więc odstąpił od interwencji

 • stacjawawel

  Oceniono 4 razy 4

  Wystarczy okleić auto podobizną Rydzyka i jesteś nie do ruszenia. Kto podnosi rękę na kościół i wiarę....

 • tuw62

  Oceniono 3 razy 3

  państwo policyjne wkrada się do polski za sprawą ministra zero

 • michalstr3

  Oceniono 5 razy 3

  Kasa kasa kasa na kiełbasy wyborcze jest potrzebna. No i dalsze rozdawnictwo ...... A czy ktoś się wystraszy policmajstra wyskakującego z krzaków i się zabije to nic nie szkodzi. Mały odsetek takich zgonów będzie a kaska wpadnie całkiem spora.

 • Gość: ADF

  Oceniono 7 razy 3

  Jak teraz będą nas zatrzymywać policjantów, to poczujemy się jakbyśmy byli zbiegami z więzienia o zaostrzonym rygorze. Dopiero od 4lat mieszkam w Polsce i ten kraj jest pokręcony.

 • spyderman2

  Oceniono 5 razy 3

  a po wygranych wyborach kaczy reżim dopisze że milicja będzie mogła pałować bez ostrzeżenia.
  szukujcie sie sÓwereny

 • Gość: slowian

  Oceniono 5 razy 3

  Mam taką propozycję: przestańcie jęczeć tylko idźcie na wybory. Że co? Że niedziela, że u szwagra w sobotę, że deszcz? Aha! No to wszystko jasne. Widzimy się wkrótce znów na forum jęków i stęków.

 • ptak_dodo

  Oceniono 5 razy 3

  "Policjanci wyskoczą z krzaków"
  Byle gacie zdążyli podciągnąć...

 • tomasz_problem

  Oceniono 5 razy 3

  ciekawe ile będzie potrąceń policjantów wyskakujących zza krzaka.

 • pozeruser

  Oceniono 13 razy 3

  Jak zwykle najgłośniej komentują ci co przepisy mają w dupie. Bardzo dobre przepisy, tępić idiotów za kierownicą.

 • Gość: Konfederat

  Oceniono 2 razy 2

  Faszyzm niestety święci kolejne triumfy. Jeżeli nie chcecie dalej faszystowskich przepisów to polecam głosować na Konfederację! 13 października wrzućmy POPiS do śmietnika! Tylko Konfederacja!

 • chamsolo

  Oceniono 2 razy 2

  LUDOWA milicja wraz z ormowcami z inspekcji będzie bić burżujów i kapitalistów aż miło .Sława WŁADIMIRU ILICZU

 • topjar

  Oceniono 2 razy 2

  uwielbiam takie mętne przepisy ;-)
  -nie trzymał Pan rąk na kierownicy 500 mandat
  -trzymałem ale od dołu panie władzo
  -od dołu? ale jak? Pan ma jedną rękę!
  -no tak zdałem egzamin mam dostosowany samochód automatyczna skrzynia itd.
  -ale nie trzymał Pan dwóch rąk na kierownicy ja mam taryfikator więc 500 czy do sądu?
  -może coś mniej?
  -chwileczkę kolega odejdzie sprawdzić coś w samochodzie a Pan da portfel obejrzymy dowód rejestracyjny.
  -proszę
  -aż tak źle się Panu powodzi? no dobra pouczam Pana żeby trzymać dwie ręce na kierownicy do widzenia.

 • freakoman

  Oceniono 4 razy 2

  Stalin rechocze przewracając się w grobie ze ąmiechu z mocą turbiny średniej wielkości.

 • fackir

  Oceniono 4 razy 2

  legalizacja kłusownictwa. łatanie budżetu na wielką skalę.

 • junk92508

  Oceniono 4 razy 2

  mogę się zgodzić na przywileje dla oznakowanych radiowozów czy karetek czy straży pożarnej.

  Ale nieoznakowane czy bory czy politycy nie powinni mieć żadnych przywilejów

 • Gość: gosc

  Oceniono 2 razy 2

  policjanci pracują tak jak pracowali od zawsze ---tylko że teraz bedzie to zgodne z prawem z rozporządzeniem ---a dla kierowców to przecież NIC . nowego .

 • Gość: lechutek

  Oceniono 4 razy 2

  Ja bym poszedł dalej-proponuje, aby PSY na samochody jako obiekty kontroli sparały z drzew. Wchodzi pies na drzewo jak samochód jedzie - to ten debil na niego spada i kontroluje! Wszystkie te wasze wynaturzone pomysły - swiadcza wyłacznie o tym , że obywatel jest traktowany jako obiekt polowań! Nie dziwie sie jednak- wszak do policji idą ludzie , którzy do normalnej pracy sie nie dostali! Takie same matoły jak do strazy miejskiej!

 • spyderman2

  Oceniono 4 razy 2

  jak za komuny. jarosław zajmuje miejsce kiszczaka. nie udało mu się wtedy zrobi to teraz

 • czarnykatabas

  Oceniono 2 razy 2

  Jest tylko jeden mały problem - DAĆ MAŁPIE BRZYTWĘ !!!!!!

 • gg7887

  Oceniono 2 razy 2

  Może być problem... czy chodzi o postój na przystanku i łapanie na suszarkę czy zatrzymanie radiowozu na przystanku w celu wylegitymowania i po skończonych czynnościach odjazd z przystanku? znając tych w Sejmie to wyjdzie znowu jajo o każdy będzie interpretował po swojemu

 • Sebastian Kolodziej

  Oceniono 4 razy 2

  Rence na kierownicy bo 500 zł.Oni sieę za dużo filmów amerykańskich naoglondali

 • Gość: marecki

  Oceniono 4 razy 2

  Idole z piosenki Rosiewicza wracają....Kabarety będą miały używanie a prestiż Policjanta zejdzie do Milicjanta.Cóż,widać w kasie Państwa brakuje kasy przez chybione po mysły różnych przekopów,rozdawnictwo i "nam się należy".Kto ma wydoić Polaków?No właśnie....

 • droch

  Oceniono 4 razy 2

  A Partia na to: A po wyborach reaktywujemy ORMO!

 • Gość: swan

  Oceniono 8 razy 2

  i niby jak takie bydle w mundurze udowodni mi, ze nie właściwie trzymałem kierownicę?
  ps. chcecie ludzi wcurwić na maksa to pozwólcie na realizację tego projektu kacze squ...ele a zobaczycie co się stanie...

 • hakatumbaitsumani

  Oceniono 6 razy 2

  Kierowco pamiętaj - podczas policyjnej kontroli masz być sparaliżowany, ale przytomnie odpowiadać na pytania oraz posłusznie podawać dokumenty funkcjonariuszowi.

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 4 razy 2

  to że mogą sie ukrywać to ok ale rece na kierownicy to juz przasada idziemy w kierunku pier..nej faszystowskiej hameryki

 • Gość: Maciek

  Oceniono 6 razy 2

  no to kulsony beda tez mogli lapać wprost z przed budki z kebabami?

 • Gość: Terrarium

  Oceniono 1 raz 1

  Pis daje po garach..... podziękujmy wyborcom. Brawo, brawo... jeszcze powinni na tacę zbierać przy każdej kontroli. Będzie idealnie.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 1 raz 1

  500+ i 500-. Musi być równowaga w przyrodzie.

 • kris1955

  Oceniono 1 raz 1

  Teraz kierowcy juz wiecie na kogo nie glosowac w wyborach.

 • pollion1

  Oceniono 1 raz 1

  W Wolsce policjanci będą wyskakiwać z krzaków. Będą mogli suszyć flaszkę na służbie , skąd chcą kiedy chcą i z kim chcą nikt im niczego nie zrobi .... Dura lex, sed lex

 • Gość: Bartek

  Oceniono 1 raz 1

  "A kierowcy będą surowo karni... za wszystko" Już kiedyś jeden taki był co chciał wprowadzać nowe przepisy. Teraz Prawo i Sprawiedliwość korzysta z gotowych rozwiązań Pana Krzysztofa K.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX