Powstanie 250 km nowych dróg - przetargi jeszcze w tym roku

Jeszcze przed końcem 2019 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi na budowę blisko 250 kilometrów nowych tras. W większości będą to drogi ekspresowe, ale nie zabraknie też autostrad.

Od początku września GDDKiA ogłosiła przetargi na realizację prawie 113 km autostrad i dróg ekspresowych, a do końca roku w przetargu znajdzie się kolejnych 226 km dróg ekspresowych oraz ok. 20 km dróg klasy GP.

Trwają przetargi na A2, A18, S7 i S19

Wybrano już najkorzystniejszą ofertę na przebudowę 22-kilometrowego odcinka DK18 od węzła Żary Zachód do okolic węzła Iłowa i dostosowanie jej do parametrów autostrady. W przetargu jest kolejny odcinek A18 o długości blisko 12 km, od przejścia granicznego Olszyna do węzła Żary Zachód.
W przygotowaniu są także oferty na 35-kilometrowy odcinek trasy S7 od Płońska do Czosnowa w województwie mazowieckim oraz na blisko 19-kilometrowy od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Miechowa.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Przetargi ogłoszone po 1 września 2019 r.Przetargi ogłoszone po 1 września 2019 r. GDDKiA

W kolejce S1, S3, S7, S17 i S19

Już niedługo pojawi się pierwszy przetarg na realizację drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o odcinki pomiędzy Mysłowicami i Bielsko Białą (ok. 40 km) oraz pomiędzy Podwarpiem i Dąbrową Górniczą (ok. 8 km). Na przełomie roku ogłoszony zostanie przetarg na obwodnicę Oświęcimia łączącą się z S1 (ok. 9 km).

Jeszcze w tym roku w ekspresowym tempie dojedziemy S7 z Grójca do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. Na wyłonienie wykonawcy odcinka od granicy województw do Miechowa trwa już przetarg, a do połączenia się z realizowanym już odcinkiem od Szczepanowic do Widomej brakuje nieco ponad 5-kilometrowego odcinka Miechów - Szczepanowice.

Wykonawcy S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem już pracują, a GDDKiA rozpoczyna poszukiwanie kolejnych, na odcinki od Białegostoku do granicy województw podlaskiego i mazowieckiego. To w sumie blisko 114 km trasy i dodatkowo 2 km drogi S8 w pobliżu Białegostoku oraz blisko 20 km nowych odcinków DK65 i 66.

Przetargi, które zostaną ogłoszone do końca 2019 r.Przetargi, które zostaną ogłoszone do końca 2019 r. GDDKiA

Jeszcze w tym roku zostanie również ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy kolejnego fragmentu S17 od węzła Drewnica na istniejącej S8 do węzła Ząbki, o długości niespełna 4 km. Tym samym do domknięcia Warszawskiego Węzła Transportowego pozostanie tylko 10-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Ząbki i Zakręt. W budowie jest Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu S2 oraz odcinek S17 od węzła Zakręt do węzła Lubelska. Na przedłużeniu S17 w kierunku Lublina w tym roku oddano do użytku cztery odcinki od Garwolina do Kurowa o łącznej długości prawie 59 km. Przed końcem roku zostanie oddanych kolejnych 13 km, a w przyszłym - kolejne 26 km od węzła Lubelska do końca obwodnicy Kołbieli.

Plan ogłoszenia przetargów do końca 2019 r.Plan ogłoszenia przetargów do końca 2019 r. GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (95)
Powstanie 250 km nowych dróg - przetargi jeszcze w tym roku
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Kox

  Oceniono 20 razy 20

  Na mapie pięknie widać jaka dziura jest na północnym zachodzie - S10 i S 11 nie mogą jakoś wskoczyć na listę.

 • Gość: Jox

  Oceniono 34 razy 20

  A droga S12 Lublin-Radom-Piotrków Tryb. - zdecydowanie bardziej potrzeba niż droga do Chełma czy Zamościa ale tam wyborców masa ...

 • levy

  Oceniono 16 razy 16

  Odcinki S6 od Koszalina do Trójmiasta były przygotowane do ogłoszenia przetargu, miały pełną dokumentację. Dupki, które teraz rządzą, wstrzymały przetargi i zaczęli przesuwać środki na wschód, głównie na S19, na której w dużej części nie było jeszcze nic przygotowane i jeśli chodzi o procedury to była kilka lat do tyłu za S6.

 • Gość: gość

  Oceniono 30 razy 14

  Dlaczego 90 proc. Polaków nie potrafi odmienić przez przypadki nazwy Bielsko-Biała? Za dużo religii, a za mało polskiego w szkole? Między Mysłowicami, a Bielskiem-Białą!

 • bosman64

  Oceniono 10 razy 10

  Brakiem polaczenia drogowego ze Szczecina na wschod i poludniowy wschod PIS ukierunkowuje to Miasto gospodarczo i komunikacyjnie do Niemiec. Chociqazby najblizsze duze lotnisko maja w Berlinie a do Warszawy nie potrafia dojechac.To samo bedzie teraz z Kolobrzegiem i Koszalinem po oddaniu zachodniej i tylko zachodniej czesci S6.

 • burek_polny

  Oceniono 20 razy 10

  Niech zgadne... wyimaginowana wspolnota europejska (tzw. jewropa po piss.decku) znow pokryje ok 70% kosztow budowy tych drog?

 • onuce-precz

  Oceniono 20 razy 10

  mnie interesuje jeden na S1. przez 4 lata obiecywały pisowce ze ruszy budowa tuz tuz. w cztery lata te ssyny zrobiły sobie przetarg który następnie anulowali. 4 lata!!! niech ich piekło pochłonie.

 • lyjnin69

  Oceniono 9 razy 9

  słowo klucz "POWSTANIE"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX