Powstanie 250 km nowych dróg - przetargi jeszcze w tym roku

Jeszcze przed końcem 2019 roku. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi na budowę blisko 250 kilometrów nowych tras. W większości będą to drogi ekspresowe, ale nie zabraknie też autostrad.

Od początku września GDDKiA ogłosiła przetargi na realizację prawie 113 km autostrad i dróg ekspresowych, a do końca roku w przetargu znajdzie się kolejnych 226 km dróg ekspresowych oraz ok. 20 km dróg klasy GP.

Trwają przetargi na A2, A18, S7 i S19

Wybrano już najkorzystniejszą ofertę na przebudowę 22-kilometrowego odcinka DK18 od węzła Żary Zachód do okolic węzła Iłowa i dostosowanie jej do parametrów autostrady. W przetargu jest kolejny odcinek A18 o długości blisko 12 km, od przejścia granicznego Olszyna do węzła Żary Zachód.
W przygotowaniu są także oferty na 35-kilometrowy odcinek trasy S7 od Płońska do Czosnowa w województwie mazowieckim oraz na blisko 19-kilometrowy od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Miechowa.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Przetargi ogłoszone po 1 września 2019 r.Przetargi ogłoszone po 1 września 2019 r. GDDKiA

W kolejce S1, S3, S7, S17 i S19

Już niedługo pojawi się pierwszy przetarg na realizację drogi ekspresowej S1 w województwie śląskim. Chodzi o odcinki pomiędzy Mysłowicami i Bielsko Białą (ok. 40 km) oraz pomiędzy Podwarpiem i Dąbrową Górniczą (ok. 8 km). Na przełomie roku ogłoszony zostanie przetarg na obwodnicę Oświęcimia łączącą się z S1 (ok. 9 km).

Jeszcze w tym roku w ekspresowym tempie dojedziemy S7 z Grójca do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. Na wyłonienie wykonawcy odcinka od granicy województw do Miechowa trwa już przetarg, a do połączenia się z realizowanym już odcinkiem od Szczepanowic do Widomej brakuje nieco ponad 5-kilometrowego odcinka Miechów - Szczepanowice.

Wykonawcy S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem już pracują, a GDDKiA rozpoczyna poszukiwanie kolejnych, na odcinki od Białegostoku do granicy województw podlaskiego i mazowieckiego. To w sumie blisko 114 km trasy i dodatkowo 2 km drogi S8 w pobliżu Białegostoku oraz blisko 20 km nowych odcinków DK65 i 66.

Przetargi, które zostaną ogłoszone do końca 2019 r.Przetargi, które zostaną ogłoszone do końca 2019 r. GDDKiA

Jeszcze w tym roku zostanie również ogłoszony przetarg na wyłonienie wykonawcy kolejnego fragmentu S17 od węzła Drewnica na istniejącej S8 do węzła Ząbki, o długości niespełna 4 km. Tym samym do domknięcia Warszawskiego Węzła Transportowego pozostanie tylko 10-kilometrowy odcinek pomiędzy węzłami Ząbki i Zakręt. W budowie jest Południowa Obwodnica Warszawy w ciągu S2 oraz odcinek S17 od węzła Zakręt do węzła Lubelska. Na przedłużeniu S17 w kierunku Lublina w tym roku oddano do użytku cztery odcinki od Garwolina do Kurowa o łącznej długości prawie 59 km. Przed końcem roku zostanie oddanych kolejnych 13 km, a w przyszłym - kolejne 26 km od węzła Lubelska do końca obwodnicy Kołbieli.

Plan ogłoszenia przetargów do końca 2019 r.Plan ogłoszenia przetargów do końca 2019 r. GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.