Nowy Chevrolet Corvette zrzuca dach. Wersja Convertible oficjalnie

Zupełnie nowy Chevrolet Corvette, po raz pierwszy z silnikiem umieszczonym za plecami kierowcy, zadebiutował w lipcu. Teraz Amerykanie pokazali wersję ze składanym dachem, zgodnie z ich nazewnictwem - Corvette Convertible. Również z około 500-konną V-ósemką.

>>> TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC <<<

Największą nowością, jaką przynosi aktualna generacja jest oczywiście umiejscowienie potężnej jednostki napędowej. Przez 66 Chevrolet montował silnik w Corvette pod maską, teraz powędrował za plecy kierowcy.

Zadanie napędzania nowego Chevroleta Corvette otrzymała V-ósemka LT2 o pojemności 6,2 litra. W standardzie silnik oferuje kierowcy 497 KM mocy i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Convertble otrzymał dokładnie ten sam silnik, co zaprezentowane w wakacje coupe. Dla spragnionych jeszcze większej mocy Amerykanie przyszykowali pakiet Z51 Performance, który podbija te liczby do 502 KM i 637 Nm. Nowa Corvette dostępna będzie tylko z 8-stopniowym, dwusprzęgłowym automatem (podobno superszybkim), który całą moc przekazuje na koła tylnej osi. W kabriolecie ten pakiet również ma być dostępny.

Amerykanie nie podali jeszcze dokładnych osiągów nowego Chevroleta Corvette Convertible. W przypadku coupe chwalili się jednak, że Corvette Z51 osiąga 60 mil na godzinę w czasie poniżej 3 sekund. Wersja bez dachu prawdopodobnie będzie troszkę wolniejsza, bo auto przytyło o około 60 kg. Coupe dzięki wykorzystaniu sporych ilości włókna węglowego i aluminium waży 1 530 kg. W przypadku Convertible mówimy więc o okolicach 1600 kg.

Chevrolet Corvette Convertible 2020Chevrolet Corvette Convertible 2020 fot. Chevrolet

Dach składa się z dwóch sztywnych elementów, które chowają się za tylną klapę. Za rozkładanie i składanie dachu odpowiada mechanizm 6 silników elektrycznych, który ma być znacznie lżejszym rozwiązaniem w porównaniu z używanych zwykle elementów hydraulicznych. Cała operacja ma trwać 16 sekund i można ją wykonać, jadąc do 48 km/h.

Dopłata do wersji Convertible to 7500 dolarów. Przy dzisiejszym kursie to niecałe 30 tysięcy w złotówkach. Wyjściowe nowy Chevrolet Corvette ze składanym dachem będzie więc kosztował 67 495 dolarów (268 tysięcy zł.)

Chevrolet Corvette Convertible 2020Chevrolet Corvette Convertible 2020 fot. Chevrolet

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.