Powstanie kolejny fragment trasy S7 na północ od Krakowa

Kierowcy, którzy często kursują na trasie Warszawa-Kraków, mają powody do radości. Zapadła decyzja dotycząca budowy drogi ekspresowej S7 od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do samego Krakowa.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Wojewoda małopolski wydał decyzję zezwalającą na budowę drogi ekspresowej S7 od miejscowości Moczydło (granica województw), do węzeł Miechów (z węzłem). Co więcej, decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności, co pozwala na niemal natychmiastowe rozpoczęcie prac.

Ważna droga dla Krakowa

Droga ekspresowa S7 na odcinku Moczydło - Miechów o długości ok. 18,7 km będzie miała dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu, z rezerwą na trzeci pas. Powstaną dwa węzły drogowe Książ i Miechów, 24 obiekty inżynierskie, w tym estakada o długości ponad 600 m, która będzie pełniła także funkcje przejścia dla zwierząt.

>>> Ile jeszcze poczekamy na pełną sieć autostrad?

Zobacz wideo

Przetarg na przygotowanie projektu wykonawczego i budowę nowego fragmentu drogi ekspresowej S7 został ogłoszony 9 września 2019 r. Wykonawca musi dokończyć projekt wykonawczy dwujezdniowej drogi ekspresowej o długości ok. 18,7 km, na odcinku Moczydło - Miechów wraz z obiektami inżynierskimi, towarzyszącą infrastrukturą i urządzeniami bezpieczeństwa ruchu.

S7 z północy do Krakowa

Odcinek S7 Moczydło - Miechów jest częścią ponad 55-kilometrowego odcinka S7 od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Krakowa, który został podzielony na mniejsze odcinki realizacyjne:

  • Miechów - Szczepanowice,
  • Szczepanowice - Widoma,
  • Widoma - Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska).

Droga ekspresowa stanowić będzie jednocześnie obwodnice dla 3 miejscowości: Książ Wielki, Miechów i Słomniki.

Trasa S7 Moczydło - MiechówTrasa S7 Moczydło - Miechów GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Agora SA