Wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i przejściu to tylko początek. Nagranie grupy SPEED pokazuje jak się traci prawo jazdy i 1500 zł

Utrata prawa jazdy, 30 punktów karnych i 1500 zł mandatu w parę chwil - tak zakończyła się szalona przejażdżka kierowcy seata. Wszystko nagrali policjanci specgrupy SPEED.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Krótka przejażdżka zakończyła się utratą prawa jazdy i 1500 zł mandatu. Kierowca seata na bardzo krótkim odcinku popełnił całą serię niebezpiecznych wykroczeń. Mężczyzna w obszarze zabudowanym pędził 113 km/h, wyprzedzał inne auto na oznakowanym przejściu dla pieszych, nie stosował się do linii podwójnej ciągłej, a chwilę wcześniej nie zastosował się do zakazu wyprzedzania.

Policjanci przerwali niebezpieczną jazdę 34-latka. Funkcjonariusze łącznie naliczyli 30 punktów karnych, ukarali mężczyznę mandatem w wysokości 1500 zł i zatrzymali jego prawo jazdy

- informuje policja w oficjalnym komunikacie i publikuje nagranie. Ku przestrodze.

>>>Szaloną i skrajnie nieodpowiedzialną przejażdżkę kierowcy seata nagrał policyjny wideorejestrator. Oby takich kierowców było jak najmniej:

Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w miejscowości Miłosna. Pirata drogowego złapali funkcjonariusze specgrupy SPEED, którzy nieoznakowanym radiowozem patrolowali drogę krajową nr 36. Policjanci podają, że w okolicach tej miejscowości bardzo często dochodzi do groźnych sytuacji na drodze, które kończą się tragicznie. Stąd wzmożone kontrole. Jak widzimy na filmie, była to dobra decyzja służb.

Więcej o:
Copyright © Agora SA