"Był zmęczony, więc jechał 203 km/h". Grupa SPEED zatrzymała kolejnego pirata drogowego

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcę. 61-letni mężczyzna jechał po drodze krajowej z prędkością 203 km/h. Jak sam przyznał "był zmęczony" i dlatego przekroczył prędkość.

Policjanci z grupy SPEED mają pełne ręce roboty. Zostali powołani do walki z najbardziej agresywnymi zachowaniami na drogach. Tym razem w powiecie gorzowskim zatrzymali 61-latka, który swoim Audi Q7 na drodze krajowej nr 3 rozpędził się do 203 km/h.

>>> Zobacz jak zmęczony kierowca wyprzedza policyjny radiowóz:

Zobacz wideo

W środę, 25 września br., przed godziną 16.00 w rejonie Marwic na krajowej „trójce” policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zatrzymali do kontroli kierującego Audi Q7. Mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego poruszał się z prędkością 203 km/h. 61-latek stwierdził, że spieszył się do domu, a tego dnia ma już za sobą 1000 km. To raczej kiepski argument, bo po takiej trasie z pewnością wypoczęty nie był.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Efekty pracy grupy SPEED

1730 skontrolowanych aut, 1577 wykroczeń, 70 zatrzymanych praw jazdy i 88 dowodów rejestracyjnych to efekt pracy policjantów z grupy SPEED, która w województwie lubuskim działa od połowy lipca. Powstała, aby stawić czoła tym najbardziej agresywnym zachowaniom na lubuskich drogach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.