Powstanie nowa obwodnica pod Szczecinem

Mieszkańcy Szczecina i okolic mają powody do radości. Wydano zezwolenie na budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13. Prace ruszą już za tydzień, na początku października.

Wojewoda zachodniopomorski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej dla budowy obwodnicy Przecławia i Warzymic w ciągu drogi krajowej nr 13. Nowy odcinek obwodnicy będzie miał długość 6,5 km. Decyzja posiada rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że w ciągu tygodnia plac budowy zostanie przekazany wykonawcy - firmie Energopol Szczecin, która będzie mogła rozpocząć roboty budowlane. Równocześnie ruszą realizowane na zlecenie GDDKiA wykopaliska archeologiczne. Zakończenie realizacji inwestycji powinno nastąpić w II kwartale 2021 roku.

DK13, obwodnica Przecławia i Warzymic pod SzczecinemDK13, obwodnica Przecławia i Warzymic pod Szczecinem GDDKiA

Nowa obwodnica pod Szczecinem

Obwodnica Przecławia i Warzymic w ciągu DK13 będzie dwujezdniową drogą klasy GP. Trasa wyprowadzi ruch w relacji Szczecin - autostrada A6 z podszczecińskich miejscowości Przecław i Warzymice. Droga rozpocznie się od ronda im. Hermana Hakena, na którym powstanie nowy wylot w kierunku południowym. Będzie przebiegać na zachód od centrum handlowego w kierunku południowo-zachodnim około 1 km od istniejącego przebiegu DK13.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Na południe od Przecławia obwodnica wejdzie w obecny przebieg DK13, a w rejonie Smętowic skręci w kierunku południowym do autostrady A6. Na tym fragmencie droga będzie miała parametry drogi ekspresowej, a w przyszłości będzie to fragment Zachodniej Obwodnicy Szczecina w ciągu S6.

Połączenie z autostradą A6

W ramach inwestycji powstaną dwa węzły drogowe - węzeł Przecław (na drodze Przecław - Ustowo) i Szczecin Zachód (na połączeniu z autostradą A6). Węzeł Szczecin Zachód będzie węzłem typu koniczyna z jezdniami zbiorczo-rozprowadzającymi w ciągu autostrady. Wraz z uruchomieniem nowego węzła zostanie zamknięty obecnie funkcjonujący węzeł, który powstał w latach 30 ubiegłego wieku i nie spełnia współczesnych parametrów.

DK13, obwodnica Przecławia i Warzymic pod Szczecinem,DK13, obwodnica Przecławia i Warzymic pod Szczecinem, GDDKiA

Źródło: GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.