Autostrada A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec będzie kompletna. Ruszył przetarg na kolejny odcinek

Ruszył drugi przetarg na budowę kolejnego odcinka autostrady A2. Kierowcy pojadą szybciej na wschód od stolicy, na odcinku Mińsk Mazowiecki - Siedlce.

GDDKiA kontynuuje przetargi na wyłonienie wykonawców budowy ponad 37 kilometrów autostrady A2 na wschód od Warszawy. Drugi z trzech planowanych odcinków A2 ma długość prawie 13 kilometrów. Nowa droga powstanie pomiędzy węzłami Groszki zlokalizowanym w gminie Kałuszyn i Gręzów w gminie Grębków.

Wykonawca będzie zobowiązany do przygotowania projektu budowlanego, uzyskania niezbędnych decyzji, a następnie budowy prawie 13 km autostrady A2. Droga będzie miała przekrój dwujezdniowy z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i rezerwą pod budowę trzeciego pasa ruchu w przyszłości. Powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Potencjalny wykonawca sam wybierze rodzaj nawierzchni - czy trasę główną zbuduje betonową czy bitumiczną. Firma przystępująca do przetargu będzie mogła zastosować technologię, w której się specjalizuje i pod tym kątem dostosować ofertę. Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest na maj 2020 r.

A2 nabiera kształtów na wschód od Warszawy

W realizacji są aktualnie następujące odcinki autostrady A2:

 • w. Lubelska - w. Konik (długość 5,6 km), w realizacji w trybie P&B, wykonawca: Polaqua, wartość robót 214,2 mln zł.
 • w. Konik - obw. Mińska Mazowieckiego (9,2 km), w realizacji w trybie P&B, wykonawca Polaqua, wartość robót 323,5 mln zł.

Planowane oddanie obu odcinków ma nastąpić w drugim kwartale 2020 r.

W przygotowaniu są kolejne fragmenty:

 • Siedlce - Biała Podlaska (63,5 km), w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Multiconsult (termin - wrzesień 2019), realizacja P&B planowana na lata 2022-2024, łączny koszt realizacji ok. 3 mld zł.
 • Biała Podlaska - gr. państwa (32 km), w realizacji koncepcja programowa, wykonawca Multiconsult (termin - grudzień 2019 r.), realizacja P&B planowana na lata 2022-2024 łączny koszt realizacji ok. 1,5 mld zł.

Autostrada A2 Mińsk Mazowiecki - SiedlceAutostrada A2 Mińsk Mazowiecki - Siedlce GDDKiA

Więcej o:
Komentarze (17)
Autostrada A2 od Mińska Mazowieckiego do Siedlec będzie kompletna. Ruszył przetarg na kolejny odcinek
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Łukasz

  Oceniono 11 razy 7

  Rentowność inwestycji drogowych od kilku spada do zera. Ciekawe ilu chętnych będzie na te przetargi, szczególnie w perspektywie kolejnego możliwego skoku cen materiałów i siły roboczej wywołanego nieprzemyślaną, nastawioną na propagandę działalnością GDDKiA.
  Może dla zróżnicowania wiadomości ze strony GDDKiA, niech pojawią się jakieś informacje na temat opóźnień, np. kiedy doczekamy się zakończenia pracy na S5 w rejonie Kościana, jak aktualnie wygląda sytuacja z S3 przy Polkowicach, kiedy będzie oddana do ruchu obwodnica Częstochowy.

 • Gość: gosc

  Oceniono 13 razy 7

  słuchajcie kolesie ----od przetargu do pierwszego przejazdu jeszcze bardzo daleko mniej więcej jak z ziemi do jowisza

 • Gość: Lutzki

  Oceniono 2 razy 2

  Polaqua... WSI ma się dobrze.

 • Gość: nie uwierze

  Oceniono 8 razy 2

  Nie uwierzę, póki nie zobaczę. Trwa kampania wyborcza, powiedzieć można - a nawet trzeba! - wszystko.

 • Gość: Marton

  Oceniono 1 raz 1

  Gręzów jest w gm Kotuń a nie Grębków.

 • aron2004

  Oceniono 11 razy 1

  Tam powinna być ekspresówka - ludzie z woj. wschodnich nie mają kasy na opłaty za autostrady

 • osobaniepozadana

  Oceniono 8 razy 0

  a kiedy do Moskwy pojedziemy wygodniej?

 • Gość: Dezerter

  Oceniono 27 razy -19

  Teraz widać różnicę. Banda Nowaka była słaba. Do tego zbankrutowały polskie firmy, a Polimex-Mostostal do dziś ma problemy. Nigdy więcej takich baranów. Mówili, że A2 do granicy z Białorusią jest niepotrzebna. Głupole... Teraz się dziwią, że większość ludzi ich nienawidzi za tą niemoc.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX