Powstanie kolejny odcinek obwodnicy Łodzi - jest umowa na realizację trasy S14

Łodzianie mają powody do radości. Właśnie podpisano umowę na realizację ostatniego odcinka zachodniej obwodnicy Łodzi. Niedługo ruszy budowa drugiego odcinka drogi ekspresowej S14 na odcinku od węzła Teofilów do węzła Słowik.

Budowa ostatniego odcinka S14 jest ważna nie tylko z punktu widzenia strategii transportowej w regionie, ale także dla całej sieci dróg krajowych. W okolicy Łodzi krzyżują się bowiem dwie wiodące autostrady - A1 i A2, które łączą odpowiednio północ z południem, oraz wschód z zachodem kraju.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Oddanie do ruchu nowego fragmentu drogi S14 poprawi warunki życia mieszkańców Łodzi, Pabianic, Zgierza, Konstantynowa Łódzkiego i Aleksandrowa Łódzkiego, wyprowadzając tranzyt z tych miejscowości i jednocześnie skracając czas przejazdu. Poprawi także warunki ruchu w zachodniej części Łodzi, ułatwiając kierowcom jadącym od strony Konina, Poddębic czy Warty dojazd do autostrad A1 i A2, a także do drogi ekspresowej S8, bez konieczności wjeżdżania do miasta.

Trwają prace nad budową obwodnicy Warszawy: Obwodnica Aglomeracji Warszawskiej. Powstanie drugi ring wokół Warszawy. Są cztery warianty

Łódzki ring

Po zakończeniu budowy drogi S14, Łódź wraz z aglomeracją będzie pierwszym miastem w Polsce z pełnym ringiem wykorzystującym autostradę i drogi ekspresowe. Droga ekspresowa S14 będzie liczyła ok. 28,5 km długości. Połączy autostradę A2 z drogą ekspresową S8 i w całości będzie przebiegała przez teren województwa łódzkiego. Nowa trasa będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, o szerokości 3,5 metra każdy, z możliwością dobudowy trzeciego, zewnętrznego.

Więcej o:
Komentarze (18)
Powstanie kolejny odcinek obwodnicy Łodzi - jest umowa na realizację trasy S14
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tomasz

  Oceniono 15 razy 13

  Polityka położyła świetny projekt. Korki w Zgierzu będą jeszcze większe. Brak możliwości wjechania na A2 i S14 z DK91 to największe kuriozum tego przedsięwzięcia. Politycy ukarali łodzian i zgierzan.

 • Gość: Grlt

  Oceniono 6 razy 6

  No niestety ale to co obecny rząd zrobił z tą drogą (zoptymalizował czyli wykastrował) sprawiło że ta droga praktycznie straciła sens i co najgorsze zamiast polepszyć to wręcz pogorszy sytuację w Zgierzu :(

 • Gość: Wolfgang

  Oceniono 4 razy 4

  A kiedy to mają oddać do użytku?
  Przydałoby się jeszcze wydłużyć S8 do Tomaszowa Mazowieckiego

 • Gość: Zaggo

  Oceniono 4 razy 2

  To fantastyczna wiadomość - teraz juz nie bedzie żadnego powodu, aby wjeżdzać do Łodzi.
  To samo powinni zrobić w Radomiu.

 • wasyll11

  Oceniono 2 razy 2

  A zjazd i wjazd w Zgierzu zS14 to gdzie bedzie . ...w Strykowie?

 • erhapl

  Oceniono 4 razy 0

  I znowu ten nieszczęsny "ring"!

 • Gość: Jan

  0

  Wypowiedz się, andrzejubaku.

 • makejo1966

  Oceniono 3 razy -1

  Zamiast pisać "RING AUTOSTRADOWY "można by użyć określenia " PIERŚCIEŃ AUTOSTRADOWY " też ładnie , a nie bzdurnie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX