Czego można spodziewać się po polskich kierowcach? Nowe policyjne nagranie pokazuje, że wszystkiego [WIDEO]

Zasada ograniczonego zaufania powinna być nadrzędną zasadą każdego polskiego kierowcy. Dlaczego? Bo polskie drogi są wyjątkowo nieprzewidywalne, co uzmysławia kolejne policyjne nagranie.

W internecie zdaje się wybrzmiewać opinia, że im dalej na wschód, tym niższa kultura jazdy. Trudno się z tym nie zgodzić, oglądając policyjne wideo pokazujące wyczyny polskich kierowców. Nie dziwi, że w statystykach wypadków jesteśmy europejską czołówką. W końcu Polska to wschodnia granica Unii Europejskiej. To najwyraźniej zobowiązuje. Poniżej najnowsze policyjne wideo.

Czego można spodziewać się po polskich kierowcach? To wideo pokazuje, że wszystkiego

Zobacz wideo
Czy mimo podwójnej ciągłej, ktoś może zawracać? Czy na ulicy w centrum miasta ktoś może nas niespodziewanie wyprzedzić z prawej strony? Niestety, istnieje i takie ryzyko. A ponieważ obraz zastępuje tysiąc słów, publikujemy trzy przykładowe filmy obrazujące skrajnie nieodpowiedzialne zachowania kierowców. Dodajmy - zachowania zasługujące na szczególne potępienie, gdyż nie wynikały z błędu, lecz działania umyślnego

- czytamy w komunikacie policji.

TRWA PLEBISCYT THE BEST OF MOTO. ZAGŁOSUJ NA SAMOCHÓD ROKU MOTO.PL I WYGRAJ NOWĄ HONDĘ CIVIC

Te sprawy już osądzono, antybohaterowie naszych dróg zostali przykładnie ukarani, w dwóch przypadkach nie obyło się bez utraty prawa jazdy. Na filmach widać, że niebezpieczeństwa ze strony nieodpowiedzialnych kierowców można spodziewać się wszędzie, dlatego apelujemy - razem z policją - o przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania.

Więcej o:
Komentarze (32)
Polscy kierowcy - wideo. Policyjne nagrania pokazują, jakimi kierowcami jesteśmy
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Abi95

  Oceniono 22 razy 16

  Policja apeluje o przestrzeganie prawa i rozwagę, a ja apeluję o nagrywanie takich piratów. To, że nikt nie zginął przez kierowcę z avensisa to jakiś fart. Nagrywajcie, nagrywajcie i jeszcze raz nagrywajcie. Ja to robię za pomocą apki ZłapPirataPL.

 • remo29

  Oceniono 19 razy 15

  Pobudowali drogi, ale ludzie nie nauczyli się z nich korzystać. To jak z tymi suszarkami Dysona, które część Januszy bierze za pisuar. Tylko wtedy jest przynajmniej śmiesznie, a na drogach nie jest.

 • luki.wawa

  Oceniono 16 razy 12

  Przecież w Polsce nie ma żadnej formacji która by pilnowała i dbała o bezpieczeństwo na drodze. Policji nie ma w naszym kraju. Więc wszyscy robią co chcą i na co mają ochotę.
  Zamiast pokazywać jak jeżdżą kierowcy chętnie zobaczymy efekty ich pracy. Bo na to chwile liczba wypadków rośnie w tym śmiertelnych. Ich efekt pracy jest równy zero

 • Gość: skóra i kość

  Oceniono 6 razy 6

  W Polsce nauka i egzaminy na prawo jazdy to nie droga do uzyskania uprawnień i kierowania pojazdami to stan umysłu i bezkresne zmagania z wariatami leczącymi swoje kompleksy w ośrodkach WORD

 • ceppisowski

  Oceniono 11 razy 5

  No i co panstwo polskie zrozilo z durniem ktory wjechal pod prąd?
  Jaka byla kara?
  a powinna byc 100% przychodu rocznego nie mniej niz 50tys

 • Gość: Pordatron

  Oceniono 3 razy 3

  Zasada ograniczonego zaufania to nie zasada nieograniczonego braku zaufania!

 • Gość: wodnik64

  Oceniono 3 razy 3

  Autor chyba pomylił zasadę ograniczonego zaufania z zasadą bezwzględnego braku zaufania.Zasada ograniczonego zaufania oznacza, iż każdy uczestnik ruchu może zakładać, iż inni będą przestrzegać zasad ruchu drogowego, chyba że okoliczności wskazują na coś odmiennego. Zasada ta oznacza, że kierowca może zakładać przestrzeganie przepisów przez innego współuczestnika ruchu, chyba że jego zachowanie wskazuje na coś innego (tak Sąd Najwyższy w orzeczeniu z 6 czerwca 1962 r. o sygn. Rw 589/62). Sygnałem do utraty zaufania i zwiększenia ostrożności mogą być wszelakie okoliczności (także te atmosferyczne jak mokra droga). Okolicznością, która każe uczestnikowi ruchu wzmóc poziom ostrożności, a więc ograniczyć zaufanie jest m.in. obecność dzieci na drodze lub poboczu bez opieki dorosłych (Sąd Najwyższy, sygn. III K 1143/57).

 • mazbip

  Oceniono 4 razy 2

  Policja nie powinna apelowac, tylko wylapywac piratow drogowych. Parlament powinien uchwalic takie prawo zeby piratom raz na zawsze odechcialo sie przestepstw drogowych.

 • Gość: Joooo

  Oceniono 9 razy 1

  W Niemczech za wjechanie na autostradę pod prąd, (o ile ten ktoś przeżyje) jest dożywotnio zabieranie prawo jazdy. To samo powinno być w Polsce i w każdym innym kraju.!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX