Jakie alufelgi do auta wybrać?

Wybór odpowiednich alufelg do auta wcale nie jest prosty. Istnieje ich kilka rodzajów, rozmiarów i technik wykonania. Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące alufelg, także tych wykorzystywanych w sezonie zimowym.

Alufelgi

Tzw. felgi aluminiowe, czyli felgi ze stopów lekkich, przede wszystkim poprawiają wygląd auta i nadają mu "charakteru". Jako część koła, wspomagają także osiągi i wpływają na właściwości jezdne pojazdu. Główną zaletą alufelg jest ich atrakcyjny wygląd, duży wybór wzorów oraz fakt, że są lżejsze od stalowych. Trzeba jednak liczyć się z wysokimi cenach ciekawszych modeli i droższą ich naprawę w razie jakichkolwiek otarć lub uszkodzeń. 

Zobacz wideo: Policjanci Grupy SPEED zatrzymali Ferrari, które pędziło 177 km/h!

Zobacz wideo

Kierowcy bardzo często decydują się na wybór alufelg do swoich samochodów, głównie ze względu na ich wygląd. Alufelgi także lepiej chłodzą hamulce i są bardziej wytrzymałe, niż te wykonane ze stali. 

Alufelgi, a opony zimowe

Zima to wyjątkowo ciężki czas dla alufelg. Są one narażone na działanie soli drogowej i mrozu. Dlatego wielu kierowców decyduje się na założenie popularnych stalówek na sezon zimowy do swojego auta. 


W okresie zimowym warto również zdecydować się na felgi o mniejszej szerokości i na oponę o wyższym profilu. Nie wygląda to aż tak spektakularnie, ale zapewnia większy komfort podczas jazdy. Także odczucia dłuższych tras są nieporównywalnie lepsze. 

Alufelgi chromowane

Felgi aluminiowe chromowane to ciekawy element dekoracyjny. Trzeba jednak pamiętać, by odpowiednio dbać o nawierzchnię chromowanych elementów. Do czyszczenia najlepiej wybierać pasty specjalnie przeznaczone do czyszczenia chromu. Równie dobrym preparatem do czyszczenia chromu jest specjalne mleczko. Są to zazwyczaj zaawansowane woski, które działają długotrwale. Ich zadaniem jest przywrócenie blasku i połysku wybranym elementom. 


Alufelgi chromowane nadają aut wyjątkowego wyglądu i sprawiają, że pojazd wyróżnia się na drodze

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.