Fiat Panda Trussardi oficjalnie. Wyjątkowa Panda jedną z gwiazd Milan Fashion Week

Producent samochodów z Turynu lubi współpracować z ikonami mody. W ten sposób można zwiększyć prestiż marki i przypomnieć, że Fiat to też niepowtarzalny włoski styl. Tym razem produkt Fiata na warsztat wziął dom mody Trussardi.

Zamiast stworzyć kolejną ekskluzywną odmianę kultowej "pięćsetki" zdecydowano się na promocję starzejącej się Pandy, która w aktualnej wersji jest w sprzedaży w 2011 roku, ale wciąż znajduje nabywców wśród miłośników włoskiej motoryzacji.

Fiat Panda Trussardi bazuje na lekko uterenowionej wersji City Cross - ze zwiększonym prześwitem i osłonami chroniącymi przed porysowaniem, ale wciąż z napędem wyłącznie na przednią oś. Wprawdzie miejski Fiat z 69-konnym silnikiem o poj. 1,2 l pod maską nie jest zbyt szybki, ale dzięki Trussardi stał się znacznie bardziej elegancki.

Fiat Panda TrussardiFiat Panda Trussardi fot. Fiat

Z zewnątrz wyróżnia go przede wszystkim ekskluzywny kolor lakieru "cafe", chociaż będą dostępne i inne barwy karoserii. Wnętrze jest znacznie bardziej eleganckie niż w zwykłej Pandzie - charakterystyczne logo w kształcie sylwetki charta można znaleźć w wielu miejscach: na kierownicy obszytej skórą, dywanikach podłogowych, pasach bezpieczeństwa i tapicerce ze skórzanymi wstawkami.

Limitowana wersja Fiata Pandy została zaprezentowana w stolicy mody - Mediolanie w trakcie corocznego tygodnia mody (Milan Fashion Week), który jest wielkim świętem całej branży. Ambasadorką modelu została artystka Ava Max.

Fiat Panda TrussardiFiat Panda Trussardi fot. Fiat

Ile kosztuje Fiat Panda Trussardi?

Fiat Panda Trussardi będzie dostępny również w Polsce. Został wyceniony mało atrakcyjnie - na 57 100 zł, ale gdy chodzi o unikalność, a nie praktyczne cechy, ograniczona liczba egzemplarzy znajdzie nabywców bez względu na cenę.

>>> Zobacz pierwszy film z Fiatem Pandą Trussardi i Avą Max w rolach głównych:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.