Ruszyły prace nad kolejnymi odcinkami trasy S7 - krajowa "siódemka" niedługo będzie skończona

Właśnie rozpoczęła się budowa dwóch brakujących odcinków drogi ekspresowej S7. Ze stolicy nad morze kierowcy podróżują już dwoma pasami z wyjątkiem dwóch fragmentów: Strzegowo - Pieńki i Pieńki - Płońsk. Ruszają prace na brakujących odcinkach.

Budowa obejmuje dwa odcinki drogi ekspresowej S7 na Mazowszu o łącznej długości 35,7 km: Strzegowo - Pieńki (ok. 22 km) i Pieńki - Płońsk (ok. 13,7 km). To dwa z czterech odcinków drogi ekspresowej S7 na terenie województwa mazowieckiego, na które zostały już podpisane umowy na realizację. Kolejne dwa: Napierki - Mława (ok. 14 km) oraz Mława - Strzegowo (ok. 21,5 km) oczekują na wydanie decyzji ZRID.

Trasa S7 w całości będzie drogą ekspresową o przekroju dwujezdniowym wraz z drogami serwisowymi. W ramach inwestycji powstanie m.in. 40 obiektów inżynierskich oraz 5 węzłów:

  • Strzegowo Północ,
  • Strzegowo Południe,
  • Glinojeck, Pieńki
  • Rzewińskie,
  • Dłużniewo.

Z reguły na autostradach spotykamy auta osobowe, ewentualnie ciężarówki. Ci kierowcy spotkali jednak... bolid Formuły 1! Zobacz wideo:

Zobacz wideo

W celu obsługi podróżnych powstaną dwa MOP-y – Ćwiklinek i Dłużniewo. Planowany termin zakończenia prac na obu odcinkach to drugi kwartał 2021 r.

Wykonawcą obu odcinków jest konsorcjum firm STRABAG Sp. z o.o. i STRABAG Infrastruktura Południe Sp. z o.o., które wybuduje odcinek Strzegowo - Pieńki za kwotę 516,2 mln zł, a odcinek Pieńki - Płońsk za 311,7 mln zł. Na obu zadaniach wykonawca zadeklarował 34-miesięczny okres wykonania robót oraz 10-letnią gwarancję jakości wykonanych prac.

Trasa S7 Warszawa - GdańskTrasa S7 Warszawa - Gdańsk GDDKiA

Więcej o: