Wycięte nożem pasy, brak badania technicznego od 4 lat i wyciek oleju na drogę. A to tylko początek kontroli...

Inspektorzy z Wojewódzkiego ITD we Wrocławiu zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, który pozostawiał za sobą ciemną chmurę spalin. Okazało się, że to tylko jedno z wielu wykroczeń.

"Błąd za błędem" zatytułował GITD informację o interwencji inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu. Ci patrolowali na motocyklach drogę krajową nr 94 między Malczycami a Środą Śląską i zatrzymali do kontroli samochód dostawczy, który pozostawiał za sobą ciemną chmurę spalin. Szybko okazało się, że kierowca nie posiada dowodu rejestracyjnego, a ciężarówka od 4 lat nie przeszła badania technicznego. A to tylko początek kontroli...

>>> Zobacz nagranie z interwencji inspektorów opublikowane przez GITD:

Zobacz wideo

Kierowca przewoził zużyte części, z których wyciekały płyny przedostające, się następnie ze skrzyni ładunkowej na drogę. Kierowca pojazdu wyjaśnił, że są to części z prowadzonego przez niego skupu złomu. Co więcej, okazało się, że Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu nałożył już karę na przedsiębiorcę, który swą działalność prowadził niezgodnie z przepisami. Kierowca zatrzymanego pojazdu zamknął skup złomu i postanowił zawieźć części do skupu w Malczycach.

Dalsza kontrola wykazała kolejne wykroczenia. M.in.: wycieki płynów eksploatacyjnych z komory silnika, uszkodzenie szyby czołowej, niesprawny sygnał dźwiękowy, niesprawne oświetlenie pojazdu oraz brak pasów bezpieczeństwa (zostały one wycięte nożem).

Inspektorzy oczywiście zabronili dalszej jazdy, a dostawczak został zabrany z miejsca kontroli lawetą. Na kierującego nałożono łącznie 4 mandaty: za zanieczyszczanie jezdni, niezabezpieczenie ładunku, niewłaściwy stan techniczny pojazdu oraz niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa.

Wycięte nożem pasy, brak badania technicznego od 4 lat i wyciek oleju na drogę. A to tylko początek kontroli...Wycięte nożem pasy, brak badania technicznego od 4 lat i wyciek oleju na drogę. A to tylko początek kontroli... fot. GITD

Więcej o: