Grupa SPEED wyłapuje nawet supersamochody. Nagranie z zatrzymania Ferrari, które jechało 177 km/h

Grupy SPEED, specjalne jednostki do walki z piratami drogowymi, powstały w całej Polsce. I policjanci wzięli się do roboty. Uważać musząc nawet kierowcy najszybszych supersamochodów.

Pierwsza specgrupa SPEED powstała w Warszawie. Po sukcesie jednostki policja podjęła decyzję o utworzeniu podobnych jednostek w całym kraju. Poza mundurowymi z drogówki, w ich skład wchodzą również policjanci z pionów kryminalnych, prewencji i zwalczających cyberprzestępczość. Podczas jednej z ostatnich służb, policjanci katowickiej drogówki zatrzymali ferrari, które jechało z prędkością 177 km/h. Funkcjonariusze nagrali interwencję.

>>> Zobacz nagranie z wideorejestratora policjantów, którzy zatrzymali Ferrari:

Zobacz wideo

Policjanci z katowickiej grupy SPEED wyjeżdżają codziennie do działań najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, takimi jak BMW GT Serii 3 i Kia Stinger. Pojazdy z silnikami o mocy przekraczającej 200 KM wyposażone są w wideorejestratory.

Na filmie widzimy ich niedawną interwencję na drodze krajowej nr 86. Funkcjonariusze zauważyli, jak lewym pasem z nadmierną prędkością poruszało się czerwone ferrari. Natychmiast podjęli działania w celu skontrolowania prędkości i zatrzymania „pirata drogowego”. Pomiar prędkości wskazał, że na drodze, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 100 km/h, kierujący jechał 177 km/h.

Siedzący za kierownicą 49-letni mężczyzna został ukarany wysokim mandatem i 10 punktami karnymi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.