Dziś wielka akcja policji na drogach w całej Polsce. Pod szczególnym nadzorem skrzyżowania i "zebry"

Policjanci z drogówki przeprowadzają dziś ogólnopolskie działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Cel? Zmniejszenie liczby wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. Patrole pojawią się na skrzyżowaniach i przy przejściach dla pieszych, przy których często dochodzi do wypadków.

Od rana w całej Polsce policjanci obserwują drogi, skrzyżowania i przejścia dla pieszych, na których najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów. I będzie tak do wieczora, bo dziś trwa akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jej nadrzędnym celem jest bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu, ale policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

To dlatego policja prowadzi akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego".

Akcja mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów jest organizowana już dziewiąty raz w tym roku.

Kierujący samochodami zobowiązani są do zwiększenia uwagi szczególnie przy przejściach dla pieszych, przejazdach dla rowerzystów i skrzyżowaniach, gdzie powinni spodziewać się pieszych oraz kierujących jednośladami. Natomiast kierujący jednośladami powinni pamiętać, że mniejsze gabaryty ich pojazdów utrudniają innym ich dostrzeżenie, co powinno z kolei wpłynąć na dostosowanie sposobu jazdy do warunków ruchu zmniejszając ryzyko wypadku.

Prawie 600 śmiertelnych wypadków tylko w wakacje

Polskie drogi są jednymi z najniebezpieczniejszych w Europie. W same wakacje doszło na nich do 582 wypadków - w każdym z nich zginęła co najmniej jedna osoba. Opłakany stan bezpieczeństwa na polskich drogach doskonale obrazuje policyjna mapa, na którą każdego dnia drogówka nanosiła punkty reprezentujące miejsca śmiertelnych wypadków. Tak mapa wyglądała pod koniec wakacji:

Mapa wypadków drogowych - wakacje 2019Mapa wypadków drogowych - wakacje 2019 Fot. policja.pl

Więcej o:
Komentarze (19)
Dziś wielka akcja policji na drogach w całej Polsce. Pod szczególnym nadzorem skrzyżowania i zebry
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • remo29

  Oceniono 9 razy 5

  Łatwiej stanąć za kioskiem i złapać rowerzystę na chodniku, niż zapolować na mistrzów lewego pasa, siedzących na cudzych zderzakach. W tabelkach sztuka jest sztuka.

 • guru133

  Oceniono 8 razy 4

  Czekam kiedy policja zajmie się rowerzystami hasającymi po chodnikach i przejeżdżającymi po pasach na drugą stronę jezdni. Nie wiem dlaczego do tych ludzi nie dociera że jeździ się po jezdni a po chodniku chodzi. Az tak poważne braki intelektualne?

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 6 razy 4

  dla mnie przjście przez pasy jest sytuacjąstraująca a co dopiero dla dziecka albo dziadka
  pojechany kraj

 • samochodemwszedzie

  Oceniono 1 raz 1

  Mam nadzieje że wreszcie wzieli sie za ye...nie pieszaków mandatami za wchodzenie pod samochód na czerwonym i poza pasami i roweraków za przejeżdżanie po pasach!

 • Gość: gośćiu

  Oceniono 3 razy 1

  Tzn. jeszcze więcej mandatów dla pieszych i rowerzystów których w statystykach pięknie się wykaże jako efekty "służby" ... aby do wcześniejszej ale za to wyższej resortowej emerytury

 • Gość: pol

  Oceniono 5 razy 1

  Ech tam byle do wcześniejszej emerytury.

 • Gość: mirek

  0

  na drogach gorąco od rana, yanosik się grzeje

 • fitt

  0

  W US of A nie ma policjantów na drodze. Jest monitoring. Przekroczy o jedną milę, są przy nie w ciągu dwóch minut. mandat symboliczny, sygnał do ubezpieczyciela, że porusza się niebezpiecznie i od następnego dnia składka ubezpieczeniowa wzrasta 100 krotnie.
  Sprzedaje auto za 5 baksów jeszcze w tym samym dniu w którym jechał jedną milę więcej.
  Skunksów należy chwalić gdy działają poprawnie i ganić gdy źle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX