Remont na A2. Uwaga na korki. Prace potrwają do końca tygodnia

Od wczoraj drogowcy malują pasy na A2. Pracę zaczynają o 8 rano i kończą o 15. Tak będzie przynajmniej do piątku. To powoduje i będzie powodować korki w stronę Warszawy i w stronę Poznania.

Pasy malowane są na odcinku od granicy województwa mazowieckiego i łódzkiego do węzła Grodzisk Mazowiecki (w obu kierunkach). Remont na A2 potrwa do najbliższego piątku (13 września), choć drogowcy zastrzegają, że dotrzymanie tego terminu zależy od pogody.

W kilka sekund autostrada zmieniła się w piekło. Cysterna przewróciła się na autostradzie

Zobacz wideo

Remont na A2. Utrudnienia przez malowanie pasów

Każdego dnia drogowcy rozpoczynają pracę na jezdni w kierunku Poznania, natomiast po przejściu porannego szczytu komunikacyjnego roboty są prowadzone na jezdni do Warszawy. Maksymalna długość jezdni, na której jest wykonywane malowanie, to 5 km. W przypadku powstania zatoru wykonawca przerywa prace i do czasu jego rozładowania nie rozpoczyna prac na kolejnym odcinku. Mimo to korki są nieuniknione.

Harmonogram remontu na A2. Będą korki na A2 w kierunku Warszawy i w kierunku Poznania

 • 11 września (środa). 8:30-12:30 malowanie na kierunku do Poznawania linii ciągłej (pas awaryjny) od km 421-431. Zamknięty prawy pas na odcinku do 2 km (po wyschnięciu farby pojazd zabezpieczający przesuwa się z kierunkiem prowadzonych prac), 12:30-14:30 malowanie na kierunku do Warszawy linii ciągłej (pas awaryjny) od km 420-430. Zamknięty prawy pas na odcinku do 2 km (po wyschnięciu farby pojazd zabezpieczający przesuwa się z kierunkiem prowadzonych prac).
 • 12 września (czwartek). 8:30-12:30 malowanie na kierunku do Poznania linii przerywanej (segregacja) od km 411-421. Zamknięty lewy pas na odcinku do 2 km (po wyschnięciu farby pojazd zabezpieczający przesuwa się z kierunkiem prowadzonych prac), 12:30-14:30 malowanie na kierunku do Warszawy linii przerywanej (segregacja) od km 411-421. Zamknięty lewy pas na odcinku do 2 km (po wyschnięciu farby pojazd zabezpieczający przesuwa się z kierunkiem prowadzonych prac).
 • 13 września (piątek). 8:30-12:30 malowanie na kierunku do Poznania linii ciągłej (pas awaryjny) od km 411-416. Zamknięty prawy pas na odcinku do 2 km (po wyschnięciu farby pojazd zabezpieczający przesuwa się z kierunkiem prowadzonych prac), 12:30-14:30 malowanie na kierunku do Warszawy linii ciągłej (pas awaryjny) od km 411-416. Zamknięty prawy pas na odcinku do 2 km (po wyschnięciu farby pojazd zabezpieczający przesuwa się z kierunkiem prowadzonych prac).
Więcej o:
Komentarze (6)
Remont na A2. Uwaga na korki. Prace potrwają do końca tygodnia
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • ksks3

  Oceniono 4 razy 4

  Robotnicy drogowi mają fuchę jak w ministerstwie.
  Kto na to pozwala, przecież takie prace powinny być wykonywane w środku nocy żeby nie tamować ruchu. Ciekawe czy ktoś za to odpowie ?

 • harypota76

  Oceniono 2 razy 2

  W sumie niewielka różnica. I tak lewy pas ciągle zajęty przez ścigające się ciężarówki.

 • shane00

  Oceniono 1 raz 1

  Czy oni naprawdę muszą to robić w tygodniu u w godzinach szczytu?!!!

 • Gość: Gwint

  Oceniono 1 raz 1

  Powinni zrobić szersze fragmenty autostrad bez limitu prędkości. Skoro w Niemczech się dało to dlaczego nie u nas?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX