Mazda 2 z polskim cennikiem. Kolejny mieszczuch, który drożeje

Miejska Mazda 2 doczekała się faceliftingu. Poza odświeżoną stylistyką i unowocześnieniem wnętrza, zmianom uległ także cennik. Mazda 2 w podstawowym wyposażeniu kosztuje 70 900 zł.

Odświeżenie japońskiej "dwójki" to nie nowa generacja, a udany facelifting. Karoserię Mazdy 2 odświeżono, co upodobniło ją do pozostałych modeli w gamie, a we wnętrzu pojawiło się sporo nowinek technologicznych. Na pokład trafił nowy system multimedialny ze złączem Apple Car Play/Android Auto. Kabinę precyzyjniej wyciszono, a we wnętrzu pojawiły się materiały wyższej jakości. Opcjonalnie Mazda 2 może też mieć adaptacyjne LED-owe reflektory, system kamer 360 stopni, asystenta utrzymywania pasa ruchu czy system rozpoznawania znaków drogowych.

Jak to w końcu jest z tym, że złodzieje kradną Mazdy?

Zobacz wideo

Zmiany w Maździe 2 zaszły także w gamie silnikowej. Z oferty zniknął wysokoprężny silnik 1.8 Skyactiv-D oraz napęd AWD, który i tak w tym segmencie był rzadkością. Poprzednią jednostkę zastąpi czterocylindrowy motor o objętości skokowej 1,5 litra w trzech wariantach mocy - 75, 90 i 115 KM. Bazowy silnik będzie dostępny tylko z pięciobiegową przekładnią manualną. 90-konna wersja może być zestawiona z pięciobiegowym manualem lub sześciostopniową skrzynią automatyczną, a topowa odmiana o mocy 115 KM współpracuje tylko z manualną skrzynią o sześciu przełożeniach. Co ciekawe, wersja z automatyczną skrzynią to tzw. miękka hybryda Mazda M Hybrid, wyposażona w 24-woltową instalację elektryczną przyczyniającą się do bardziej płynnej i ekonomicznej jazdy.

Ile kosztuje nowa Mazda 2?

Cennik nowej Mazdy 2 zaczyna się od 70 900 zł za wersję wyposażenia SkyMOTION. Z cennika zniknęła bazowa dotychczas wersja SkyGO. Jednak wersja SkyMOTION oferuje bardzo bogate wyposażenie standardowe. Na pokładzie znajdziemy m.in. przednie reflektory wykonane w technologii LED, manualną klimatyzację, radio z Bluetooth, wielofunkcyjną kierownicę, elektryczne przednie i tylne szyby oraz elektrycznie sterowane lusterka boczne. Ponadto konfigurator przewiduje dwukolorowe kombinacje wnętrza. Topowa odmiana SkyDREAM została wyceniona na 91 900 zł. Dopłata do automatycznej skrzyni biegów to 10 500 zł.

Mazda 2 2020Mazda 2 2020 fot. Mazda

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.