Pijana matka zygzakiem wiozła 3-letniego syna. Miała 2,6 promila alkoholu

Pijani kierowcy to prawdziwa zmora polskich dróg. Kierowcy mimo znajomości konsekwencji, wciąż decydują się na zajmowanie miejsca za kierownicą po spożyciu alkoholu. Jednak przykład tej matki to skrajna nieodpowiedzialność - mając 2,6 promila alkoholu wsiadła do samochodu w towarzystwie 3-letniego syna.

Nieodpowiedzialna kobieta to 27-letnia mieszkanka gminy Łopuszno. W piątkowe popołudnie dzielnicowi z komisariatu policji w Strawczynie zwrócili uwagę na jadące zygzakiem osobowe Audi. Podejrzewając, że kierowca może znajdować się w stanie nietrzeźwości, zatrzymali pojazd i przystąpili do kontroli.

Pijanych kierowców na polskich drogach niestety nie brakuje. Ten będąc pod wpływem alkoholu pędził ponad 200 km/h:

Zobacz wideo

Od kobiety siedzącej za kierownicą poczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miała 2,6 promila w wydychanym powietrzu. W pojeździe znajdował się także 3-letni syn kierującej.

Nieodpowiedzialne zachowanie młodej kobiety wkrótce oceni sąd. Za jazdę samochodem pod wpływem alkoholu grozi nie tylko grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów, ale także kara do 2 lat pozbawienia wolności. Istnieje przypuszczenie, że ze względu na narażenie życia dziecka 27-latką zainteresuje się także sąd rodzinny.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.