"Czyń dobro - donoś" - powstała aplikacja do donoszenia na kierowców i nie tylko

Na wirtualnym rynku pojawiła się aplikacja, która ma ułatwić zgłaszanie naruszania prawa. Mówiąc wprost - to narzędzie służące do donoszenia na innych kierowców, ale nie tylko. Hasło promujące aplikację to "czyń dobro - donoś".

W sklepach Apple i Google pojawiła się aplikacja o nazwie Sygnalista. Ma ona służyć do zgłaszania różnych form naruszania prawa - od niewłaściwego parkowania, przez doniesienia o smogu i mowie nienawiści, aż po niestosowanie się przez kierowców do przepisów drogowych. Twórcy aplikacji mówią, że jest ona wstępem do nowej ery powinności obywatelskiej.

Aplikacja SygnalistaAplikacja Sygnalista Aplikacja Sygnalista

Aplikację Sygnalista możemy pobrać z wirtualnych sklepów Apple i Google. Po zainstalowaniu jej na smartfonie uzyskujemy dostęp do szybkiego powiadamiania odpowiednich służb o łamaniu prawa. Dzieje się to w czasie rzeczywistym, zatem pomijany jest proces standardowego zgłaszania takich incydentów, który niejednokrotnie jest długi i skomplikowany.

Jak złożyć zawiadomienie?

Menu aplikacji jest bardzo proste. Kilkoma kliknięciami wybieramy, czy chcemy zgłosić zdarzenie, czy skontaktować się ze służbami porządkowymi. Następnie w kilku prostych krokach aplikacja prowadzi użytkownika przez proces zgłoszenia.

Aplikacja SygnalistaAplikacja Sygnalista Aplikacja Sygnalista

Prowokacyjnym hasłem reklamowym aplikacji jest "czyń dobro - donoś". To dość nietypowy slogan, ale właśnie do tego służy Sygnalista. W aplikacji znajdziemy proste menu umożliwiające natychmiastowe zgłoszenie rażącej nas sytuacji. Wystarczy dodać zdjęcie lub film, opis i lokalizację zdarzenia oraz wskazać służby, które chcemy poinformować.

Pobranie aplikacji jest bezpłatne. Przez 90 dni możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności programu. Po tym czasie pojawią się opcje płatne z zakresu wersji premium, nad którą trwają prace.

Więcej o:
Komentarze (71)
"Czyń dobro - donoś" - powstała aplikacja do donoszenia na kierowców
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: 11krzych

  Oceniono 25 razy 23

  Uprzejmie donoszę, że prokuratura po opublikowaniu mapy kościelnej pedofilii zamiast wejść z rewizjami do siedzib gangu katolickiego dała gangowi czas na wyczyszczenie archiwów i w związku z tym nie będzie można udowodnić, że biskupi zmuszali rodziców zgwałconych dzieci do składania przysięgi na kszysz, że sprawa nie wyjdzie poza kościół, co jest ewidentnie przestępczym działaniem ze strony tychże biskupów a i pachnie sektą.

 • Gość: dramat

  Oceniono 24 razy 18

  "Uczciwi, jak zawsze, nie mają się czego obawiać." - Jasne, obywatel nie powinien mieć żadnej autonomii. Powinien zachowywać się tak jak stanowi prawo, które powinno opisywać dokładnie każdy aspekt naszego życia, żeby na pewno było bezpiecznie. Dzisiaj Ciebie wsadzą za kraty za mowę nienawiści bo obrażasz kościół, jutro mnie bo obrażam gejów. Wracamy do komunistycznej Polski jak widzę :). Jak wszyscy donoszą, to rząd jest tak silny, że donosi się na opozycję.

 • andree111111

  Oceniono 27 razy 17

  Kapuś +

 • Gość: ormo

  Oceniono 15 razy 11

  Płatne opcje premium - Donieś na sąsiada bo kupił nowy samochód. Donieś na sąsiadkę bo jest niejest tak gruba i brzydka jak ty...
  Brawo Rodacy...

 • bratjolki

  Oceniono 14 razy 8

  Doooobra wiadomość.
  Powstrzymają die przezorni
  od " mowy nienawiści" a eyjmà pały bo to w appce mniej zdefiniowane wiec milicja się nie będzie przejmować. W końcu nad Wislà naplerdalają się wszyscy.
  A na serio?
  Appka potwierdza niewydolność słuzb i donosicielską pasję w narodzie który w końcu wydał Dzierżyńskiego nie?

 • jagopa

  Oceniono 6 razy 6

  A gdzie opcje donosu na żonę/męża, dzieci, sąsiada, współpracownika, polityka.Jak donosić to wszyscy na wszystkich i na wszystko.

 • lindhorst1

  Oceniono 22 razy 6

  "Za czynienie dobra nie wsadzamy", jak powiedział klasyk, Nieustraszony Husarz Dobrej Zmiany. Niestety: donos zawsze jest donosem, niezależnie od tego, jak się go nazwie i upiększy. Cnotą zaś staje się w ustrojach takich jak ten, który pracowicie budują nasi władcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX