"Czyń dobro - donoś" - powstała aplikacja do donoszenia na kierowców i nie tylko

Na wirtualnym rynku pojawiła się aplikacja, która ma ułatwić zgłaszanie naruszania prawa. Mówiąc wprost - to narzędzie służące do donoszenia na innych kierowców, ale nie tylko. Hasło promujące aplikację to "czyń dobro - donoś".

W sklepach Apple i Google pojawiła się aplikacja o nazwie Sygnalista. Ma ona służyć do zgłaszania różnych form naruszania prawa - od niewłaściwego parkowania, przez doniesienia o smogu i mowie nienawiści, aż po niestosowanie się przez kierowców do przepisów drogowych. Twórcy aplikacji mówią, że jest ona wstępem do nowej ery powinności obywatelskiej.

Aplikacja SygnalistaAplikacja Sygnalista Aplikacja Sygnalista

Aplikację Sygnalista możemy pobrać z wirtualnych sklepów Apple i Google. Po zainstalowaniu jej na smartfonie uzyskujemy dostęp do szybkiego powiadamiania odpowiednich służb o łamaniu prawa. Dzieje się to w czasie rzeczywistym, zatem pomijany jest proces standardowego zgłaszania takich incydentów, który niejednokrotnie jest długi i skomplikowany.

Jak złożyć zawiadomienie?

Menu aplikacji jest bardzo proste. Kilkoma kliknięciami wybieramy, czy chcemy zgłosić zdarzenie, czy skontaktować się ze służbami porządkowymi. Następnie w kilku prostych krokach aplikacja prowadzi użytkownika przez proces zgłoszenia.

Aplikacja SygnalistaAplikacja Sygnalista Aplikacja Sygnalista

Prowokacyjnym hasłem reklamowym aplikacji jest "czyń dobro - donoś". To dość nietypowy slogan, ale właśnie do tego służy Sygnalista. W aplikacji znajdziemy proste menu umożliwiające natychmiastowe zgłoszenie rażącej nas sytuacji. Wystarczy dodać zdjęcie lub film, opis i lokalizację zdarzenia oraz wskazać służby, które chcemy poinformować.

Pobranie aplikacji jest bezpłatne. Przez 90 dni możemy korzystać ze wszystkich funkcjonalności programu. Po tym czasie pojawią się opcje płatne z zakresu wersji premium, nad którą trwają prace.

Więcej o: