Policja tropi kierowców z głośnego wideo z autostrady A4. Sypią się mandaty za omijanie korku korytarzem życia

Policja rozpoznała już 55 samochodów, które jechały pod prąd korytarzem życia na autostradzie A4 pod koniec wakacji. A na tym nie koniec, bo omijających korek było więcej.

26 sierpnia na 143. kilometrze autostrady A4 w kierunku Zorzelca zderzyły się dwie ciężarówki. Całkowicie zablokowały ruch. Jeden kierowca został ranny, przez co nie można było odblokować drogi. Powstał kilkukilometrowy korek, w którym utworzono tzw. korytarz życia, dzięki któremu służby ratunkowe mogą sprawnie dojechać do miejsca wypadku. Niestety wolną przestrzeń postanowiło też wykorzystać kilkudziesięciu kierowców, którzy chcąc ominąć korek, ruszyli pod prąd. Nagrała ich kamera wozu strażackiego.

Poniżej nagranie z wozu strażackiego.

Zobacz wideo
Funkcjonariusze na podstawie zabezpieczonych nagrań ustalili już 55 pojazdów, których kierowcy naruszyli prawo bezpośrednio po tym wypadku, stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu. Teraz prowadzimy czynności w kierunku zidentyfikowania ich użytkowników. Wobec 20 wszczęto już postępowania w sprawach o wykroczenia

- powiedział aspirant szt. Łukasz Dutkowiak z biura prasowego wrocławskiej policji.

Dotarcie do wszystkich kierowców zajmie policji jeszcze kilka tygodni, bo auta są zarejestrowane w całym kraju, dlatego policjanci zwracają się z prośbą o pomoc do komend w całym kraju. Część samochodów jest leasingowanych - w ich przypadku namierzenie kierowcy będzie trudniejsze, ale to tylko kwestia czasu.

Za jazdę pod prąd i blokowanie przejazdu pojazdom uprzywilejowanym każdy z kierowców zostanie ukarany mandatem. - Nie będzie wyjątków i pobłażliwości dla tego typu zachowań - czytamy w komunikacie policji.

Więcej o:
Komentarze (33)
Omijali korek na A4 korytarzem życia. Policja wlepia mandaty kierowcom z nagrania
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Laidback

  Oceniono 21 razy 21

  Wóz strażacki, wzorem amerykańskich, powinien mieć potężny zderzak - taran i spychać wszystkie zawalidrogi, a kierowcom pojazdów ustawionych pod prąd uszkodzonych przez taran ubezpieczyciel powinien odmówić wypłaty odszkodowania. To by ich nauczyło.

 • remo29

  Oceniono 18 razy 18

  I to jest dobra koncepcja - powoli, ale wszystkich, tylko nieuchronność kary może zatrzymać tą głupotę. Gdyby była szansa, że skok z 10 piętra nie skończy się śmiercią, to by co drugi baran wychodził tak z domu.

 • Miki Kleinwald

  Oceniono 15 razy 15

  Za jazdę autostradą lub drogą expresowa pod prąd zabierać prawo jazdy na 3 miesiace. To nauczy polskich ułanów rozumu.

 • p406_737u

  Oceniono 14 razy 14

  Kiedyś stałem w korku na autostradzie w Niemczech. Po pewnym czasie pojawiła się policja i kierowała ruchem aut do najbliższego zjazdu, ZAWRACAJĄC pojazdy. U nas, gdy jest korek, można zdechnąć w aucie, a policja nie pojawi się. Mało tego: jak korek zaczyna się tuż za wjazdem prze bramki, to nie ma żadnych informacji na bramkach - wystarczyłoby wyświetlić info, postawić tablicę "Autostrada zablokowana" i pojechałoby się objazdem, zamiast wpadać w korek po 100 metrach.
  I jeszcze jedna sprawa: na A4, za bramkami w Gliwicach w kierunku Wrocławia, jest zakaz wyprzedzania przez ciężarówki, obowiązujący przez ok. 10 km. Ciężarówki wyprzedzają ię tam, a jakże, urządzając wyścigi tempomatów. Kiedyś zjechałem w Ostropie (6 km od bramek) i zatrzymała mnie policja do dmuchania w balonik. Jak im zasugerowałem patrol lotny i łapanie ciężarówek (zarobiliby krocie), to odpowiedzieli, że wiedzą, ale cóż oni mogą zrobić? Nóż się w kieszeni otwiera!

 • luki.wawa

  Oceniono 11 razy 9

  żenująca ta Policja działała pod publikę. Zamiast zakupywać setki BMW i tworzenie jakiś grup Speed. Wystarczyło kupić kilka motocykli posadzić tam policjantów i niech patrolują A4. W momencie wypadku byli by tam szybciej niż straż i w takim momencie było by zrobiona dobra robota.
  A tak to ja mam ich ściganie gdzieś 

 • kierowca.bombowca

  Oceniono 8 razy 8

  Zachowanie ludzi jak najbardziej naganne. Jednak winę za to ponoszą także nasi dzielni policjanci, którzy jak są potrzebni to ich nie ma. Tego dnia autostrada była zablokowana 7 czy 8 godzin, więc powinni ruszyć swoje cztery litery i wycofać auta do najbliższego zjazdu ewentualnie dostarczyć ludziom prowiant i wodę.

 • Gość: Hej

  Oceniono 6 razy 6

  Ile tego mandatu. 100zl? 500zl? 1000zl? Co to jest za pieniądz, żaden pieniądz

 • Gość: Mat

  Oceniono 7 razy 5

  To tylko pokazuje jak bardzo sfrustrowanym narodem jesteśmy.

 • zz1026

  Oceniono 4 razy 4

  nie bedzie poblazliwosci zapowiada policja

  kazdemu dowali az 200 zlotych mandatu
  a wystarczy zabrac kazdemu prawo jazdy to by reszta od razu sie nauczyla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX