Miał cztery promile, nie miał prawa jazdy i przeglądu. Wpadł przez uszkodzony reflektor

W niedzielę w Lubczy (woj. małopolskie) policjanci zatrzymali samochód do rutynowej kontroli. Kierowca był kompletnie pijany, nie miał prawa jazdy i ważnego przeglądu.

W niedzielę w Lubczy odbywał się festyn, na którym doszło do niegroźnego zdarzenia, w którym brał udział zaprzęg. Na miejsce zostali wezwani policjanci. Przejeżdżający obok opel zwrócił ich uwagę - miał uszkodzony reflektor i zderzak.

Gdy zobaczył płonący samochód, rzucił się na ratunek. Siedzący w nim mężczyzna był kompletnie pijany

Zobacz wideo
Policjanci wypatrzyli pojazd w rejonie stacji paliw. Za kierownicą siedział 38-letni mieszkaniec powiatu, zachowujący się na pozór bez zarzutu, ale wynik wyświetlony przez alkomat - 4 promile alkoholu, wprawił funkcjonariuszy w osłupienie. Ustalili też, że kierowca nie ma prawa jazdy, a samochód, z uwagi na brak badań technicznych nie został dopuszczony do ruchu

- poinformował rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Powszechnie wiadomo, że alkohol jest trucizną, którego wpływ na organizm człowieka jest zgubny. Ma on działanie odurzające, zmieniające świadomość i uzależniające, a dawka przekraczająca 4 promili wywołuje senność, śpiączkę i może być zagrożeniem dla ludzkiego życia, podobnie zresztą jak pomysł łączenia alkoholu z jazdą samochodem - podsumowała tarnowska policja.

Mężczyźnie grozi do dwóch lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (6)
Miał cztery promile, nie miał prawa jazdy i przeglądu. Wpadł przez uszkodzony reflektor
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: Tomek

  Oceniono 8 razy 6

  O co cały ten szum? Przecież to jest norma na polskich wiochach - po pijaku i/lub bez prawa jazdy i/lub bez OC i/lub bez przeglądu i/lub bez rejestracji albo na tablicach odkręconych ze stojącego w trawie wraka poloneza... Od lat tak było i jest i zapewne będzie.

 • Gość: Jonx

  0

  Takich od razu na kompost albo śmieciarka :)

 • Gość: Pawel

  0

  Co 4 promile i nie było po im widać pewnie alkomat był uszkodzony? Ale bzdura

 • Gość: poharisa

  Oceniono 2 razy 0

  i właśnie dlatego zabieranie prawa jazdy nic nie daje, bo ludzie sobie nic z tego nie robią - jakby dać karę 10tys zł i konfiskatę samochodu, wtedy mogłoby to coś dać

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX