Cupra Tavascan - we Frankfurcie zobaczymy zupełnie nowego SUV-a coupe

Cupra Tavascan zostanie oficjalnie pokazana już w przyszłym tygodniu we Frankfurcie. W pełni elektryczny koncept zapowiada SUV-a coupe, którego hiszpańska marka może w przyszłości zbudować na bazie platformy MEB.
Oprócz modelu Cupra Formentor, który zostanie wprowadzony na rynek w 2020 r. wraz z dwoma innymi hybrydowymi modelami plug-in o dużej mocy, już wcześniej udowodniliśmy nasze możliwości technologiczne, opracowując pierwszy na świecie w pełni elektryczny samochód wyścigowy, Cupra e-Racer. Przedstawiając koncept Cupra Tavascan, przekładamy tę wizję na ulice i udowadniamy, że osiągi i moc idą w parze z elektryfikacją

- mówi Wayne Griffiths, dyrektor generalny Cupra. Koncept zadebiutuje oficjalnie już w przyszłym tygodniu podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. Co to za projekt? Cupra Tavascan łączy w sobie sylwetkę czterodrzwiowego crossovera, praktyczność SUV-a i elegancję sportowego coupe. A przynajmniej tak koncept opisuje producent.

Cupra TavascanCupra Tavascan fot. Cupra

To samochód w pełni elektryczny, zbudowany na platformie MEB, którą koncern VW opracował z myślą elektrykach. Wiemy, że koncept napędzany jest przez dwa silniki elektryczne - jeden zintegrowany na przedniej osi, drugi z tyłu. Łącznie zapewnią 306 KM mocy. Cupra Tavascan ma napęd na wszystkie cztery koła, a akumulatory umieszczone w podłodze mają zapewniać SUV-owi nisko osadzony środek ciężkości. To zawsze duży plus w aucie o sportowych aspiracjach.

Koncepcyjna Cupra Tavascan ma się rozpędzać od 0 do 100 km/h w mniej niż 6,5 sekundy. Wspomniane litowo-jonowe akumulatory mają mieć 77 kWh, co pozwala na przejechanie nawet 450 km zanim trzeba będzie podpiąć auto do ładowania. Zasięg zmierzono zgodnie z normą WLTP.

Cupra TavascanCupra Tavascan fot. Cupra

>>> Jaka jest najbliższa przyszłość motoryzacji? Seat stanie się platformą dostarczającą usługi mobilności. O co w tym chodzi?

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.