Tego kierowca porsche się nie spodziewał. Zatrzymał go policjant grupy SPEED na rowerze. Teraz grozi mu więzienie

Kierowca porsche wjechał pod zakaz wjazdu i rozmawiał przez telefon. Kiedy drogę zastąpił mu rowerzysta z pewnością nie spodziewał się, że został właśnie zatrzymany przez policjanta grupy SPEED. Kierowca miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę po alkoholu.

Do niecodziennej sytuacji doszło pod koniec zeszłego tygodnia w Rybniku. Kierowca porsche zignorował znak zakazu wjazdu i rozmawiał przez telefon podczas jazdy. Już wcześniej zainteresował policjanta, który jechał rowerem do pracy. W centrum miasta, na ulicy Zamkowej, zauważył porsche cayenne, które już kiedyś kontrolował. Przypomniał sobie, że kierowca nie zatrzymał się wtedy do kontroli, gdyż był w stanie nietrzeźwości.

Aspirant Artur Wyciszkiewicz natychmiast powiadomił telefonicznie o wszystkim dyżurnego rybnickiej komendy i ruszył w "pościg" za porsche, czekając na okazję, żeby zatrzymać je do kontroli. Porsche zatrzymało się przed przejściem dla pieszych - ten moment wykorzystał policjant, zajechał mu drogę i polecił, aby 40-latek zjechał na pobocze. Tam wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki i czekał na przyjazd swoich kolegów z drogówki.

>>> Policjant drogówki zatrzymał pirata drogowego w porsche. Dogonił auto rowerem. Zobacz film opublikowany przez policję:

Zobacz wideo

Zgodnie z podejrzeniami funkcjonariusza, okazało się, że zatrzymanego obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za jazdę pomimo zakazu kierowcy porsche grozi teraz kara do 5 lat więzienia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.