Cupra została partnerem drużyny piłkarskiej FC Barcelona

Cupra, hiszpańska marka samochodów sportowych, zawarła sojusz z klubem FC Barcelona i stała się jej wyłącznym partnerem motoryzacyjnym oraz ds. mobilności. Współpracę zaplanowano na pięć sezonów.

Porozumienie opiera się na trzech strategicznych filarach. Obaj partnerzy pochodzą z Barcelony i dzielą wspólną wizję budowania wizerunku miasta na świecie. Zarówno Cupra, jak i FC Barcelona chcą wspierać młode talenty i stawiają na rozwój innowacji.

Nowo powstały sojusz będzie służyć społeczności fanów na całym świecie. Kluczowe pozostają innowacje z zakresu mobilności. Seat, Cupra i FC Barcelona w ramach wspólnej wizji przyszłości, skupią się na opracowywaniu projektu mikromobilności i elektromobilności miejskiej wokół Camp Nou. Obiekty stadionu piłkarskiego będą służyć jako laboratorium testowe dla projektów mobilności w Barcelonie.

Cupra FormentorCupra Formentor fot. Cupra

Ten innowacyjny sojusz z jednym z największych klubów piłkarskich na świecie pokazuje nasze silne zaangażowanie w markę CUPRA i w przyszłość mobilności w Barcelonie. Współpraca z instytucją, taką jak FC Barcelona, którą wspiera ponad 340 milionów fanów na całym świecie, jest także elementem naszej strategii globalizacji

– powiedział Luca de Meo, prezes Seata i prezes zarządu Cupra.

Sojusz oznacza również, że marka Cupra stanie się widoczna na terenie wokół obiektów stadionowych. Podczas meczów na Camp Nou działać zacznie również CUPRA VIP Box. Na stadionie powstanie także tymczasowa strefa Cupra dostępna dla fanów.

Cupra to marka, która oddzieliła się od macierzystego Seata, by zostać niezależnym sportowym brandem. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli, Cupra podtrzymuje wyścigowe tradycje, startując w serii TCR. Nowa marka korzysta z sieci ponad 280 dealerów Seata w całej Europie.

Pierwszym od podstaw stworzonym modelem marki Cupra, jest sportowy crossover Formentor:

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.