Policja zatrzymała 26-latka, który jechał 201 km/h w terenie zabudowanym. Nagrał go nieoznakowany radiowóz

Teren zabudowany, ograniczenie prędkości do 50 km/h, a 26-latek w Audi A4 pędził aż 201 km/h. Został złapany przez nieoznakowany radiowóz.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Przegaliny Duże w gminie Komarówka Podlaska na drodze wojewódzkiej nr 813. Młody, 26-letni kierowca w ogóle nie przejmował się znakami. W terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, jechał swoim Audi A4 aż 201 km/h. Został zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz około godziny 17:20. Policjanci nagrali wideorejestratorem skrajnie niebezpieczną jazdę kierowcy Audi. Na poniższym filmie widzimy, jak nieodpowiedzialny kierowca przekracza dozwoloną prędkość o 151 km/h.

>>> Film z interwencji został już przez policję opublikowany. Zobacz nagranie policjantów, którzy złapali kierowcę Audi, jadącego aż 201 km/h:

Zobacz wideo

Funkcjonariusze wymierzyli 26-latkowi najwyższy wymiar kary - odebrano mu prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego koncie przybyło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozwagę. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków w Polsce. Niestety, niektórych kierowców przed łamaniem przepisów nie odstraszają nawet ostre przepisy w myśl, których za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h można stracić prawo jazdy. Właśnie dlatego w całym kraju powstają specgrupy SPEED - jednostki wydzielone do walki z piratami drogowymi, wyposażone w najlepszy sprzęt.

To najbardziej doświadczeni i zdolni policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy przeszli dodatkowe szkolenia. Skład grupy uzupełniają też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i walki z cyberprzestępczością. Dostają najlepsze narzędzia do pracy, by walczyć z agresją na drogach, nadmierną prędkością i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców

- tak utworzenie grupy SPEED na Dolnym Śląsku komentował w lipcu zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Pierwsza specgrupa do walki z piratami drogowymi powstała w Warszawie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.