Policja zatrzymała 26-latka, który jechał 201 km/h w terenie zabudowanym. Nagrał go nieoznakowany radiowóz

Teren zabudowany, ograniczenie prędkości do 50 km/h, a 26-latek w Audi A4 pędził aż 201 km/h. Został złapany przez nieoznakowany radiowóz.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Przegaliny Duże w gminie Komarówka Podlaska na drodze wojewódzkiej nr 813. Młody, 26-letni kierowca w ogóle nie przejmował się znakami. W terenie zabudowanym, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h, jechał swoim Audi A4 aż 201 km/h. Został zatrzymany przez nieoznakowany radiowóz około godziny 17:20. Policjanci nagrali wideorejestratorem skrajnie niebezpieczną jazdę kierowcy Audi. Na poniższym filmie widzimy, jak nieodpowiedzialny kierowca przekracza dozwoloną prędkość o 151 km/h.

>>> Film z interwencji został już przez policję opublikowany. Zobacz nagranie policjantów, którzy złapali kierowcę Audi, jadącego aż 201 km/h:

Zobacz wideo

Funkcjonariusze wymierzyli 26-latkowi najwyższy wymiar kary - odebrano mu prawo jazdy na 3 miesiące, został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł, a na jego koncie przybyło 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozwagę. Nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków w Polsce. Niestety, niektórych kierowców przed łamaniem przepisów nie odstraszają nawet ostre przepisy w myśl, których za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h można stracić prawo jazdy. Właśnie dlatego w całym kraju powstają specgrupy SPEED - jednostki wydzielone do walki z piratami drogowymi, wyposażone w najlepszy sprzęt.

To najbardziej doświadczeni i zdolni policjanci wydziału ruchu drogowego, którzy przeszli dodatkowe szkolenia. Skład grupy uzupełniają też funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i walki z cyberprzestępczością. Dostają najlepsze narzędzia do pracy, by walczyć z agresją na drogach, nadmierną prędkością i tym samym zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców

- tak utworzenie grupy SPEED na Dolnym Śląsku komentował w lipcu zastępca komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Pierwsza specgrupa do walki z piratami drogowymi powstała w Warszawie.

Więcej o:
Komentarze (68)
Policja zatrzymała 26-latka, który jechał 201 km/h w terenie zabudowanym. Nagrał go nieoznakowany radiowóz
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gościu

  Oceniono 29 razy 27

  Specgrupa, specauto, specemerytury i ... 500 zł mandatu ajwaj ... info powinno być w dziale kabaret ...

 • zraluk7

  Oceniono 22 razy 20

  500 złotych? Śmiech na sali. W cywilizowanym kraju dostałby wiele tysięcy plus areszt.

 • test1410

  Oceniono 22 razy 20

  najwyższy wymiar kary to byłoby skierowanie sprawy do sądu za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu (tak jak to praktykuje się w Niemczech czy Wielkiej Brytanii) - co w Polsce dałoby możliwość orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów

  Ale nawet z istniejącym orzecznictwem dało się skierować sprawę do sądu który mógłby wymierzyć grzywnę do 3000-5000 zł (w zależności od kwalifikacji prawnej)

 • zielonyludek

  Oceniono 15 razy 15

  500 zł? wow! chyba się zapłacze
  300 zł to można dostać za brak świateł a tu za zagrożenie życia wielu osób tylko 500 zł.

 • kociz

  Oceniono 16 razy 14

  Mandat 500 zł za takie wykroczenie to śmiech na sali. Powinno być minimum 2000 zł za przekroczenie prędkości o 50 km i 1000 zł za każde następne 10 km.

 • rikardinio_von_klaninio

  Oceniono 13 razy 13

  "Niestety, niektórych kierowców przed łamaniem przepisów nie odstraszają nawet ostre przepisy w myśl, których których za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h można stracić prawo jazdy."

  No zayebiście ostre te przepisy...

 • Gość: Mark6

  Oceniono 10 razy 10

  Przekroczył prędkość o 151 km/h i dostał 500 zł czyli za każdy przekroczony kilometr zapłacił 30 groszy. Wyobrazmy sobie prędkość 210 km/h i dziecko wbiegające na jezdnie, kierowca nawet nie zdąży pierdnąć ze strachu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX