Rusza nowy przetarg na projekt i budowę S16 Borki Wielkie - Mrągowo

GDDKiA po raz drugi ogłosiła przetarg na budowę nowego fragmentu trasy S16 na odcinku Borki Wielkie - Mrągowo. Poprzednia oferta była po prostu za droga.

GDDKiA podchodzi do sprawy z dużym optymizmem. Właśnie ogłoszono ponowny przetarg, na budowę trasy S16 Borki Wielkie - Mrągowo, który lada moment pojawi się na platformie zakupowej GDDKiA.Podpisanie umowy z wykonawcą planowane jest jeszcze w tym roku.

Zobacz wideo

Zmiana podejścia

W nowym postępowaniu przyjęto inne niż uprzednio kryteria oceny ofert. Realizacja zadania planowana jest na lata 2020-2023. Poprzednie postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 Prawo zamówień publicznych, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, którą planowano przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Cena oferty najkorzystniejszej wyniosła 708 648 065,00 zł, natomiast GDDKiA zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia kwotę 604 970 252,08 zł.

Trasa S16Trasa S16 GDDKiA

S16 rośnie w siłę

Planowana inwestycja będzie kolejnym etapem rozbudowy drogi ekspresowej S16. Nowy odcinek będzie miał długość około 16 kilometrów, w tym ok. 13 kilometrów w ciągu S16. Przebiegać będzie w okolicach miejscowości Borki Wielkie, Sorkwity, Nowe Bagienice, Bagienice, Marcinkowo, a następnie ominie Mrągowo od strony południowo-zachodniej. Droga na odcinku S16 będzie miała przekrój dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Dostęp do drogi ekspresowej będzie możliwy jedynie poprzez węzły drogowe.

Szybciej, bezpieczniej, wygodniej

Budowa nowej drogi skróci czasu przejazdu między Olsztynem i Ełkiem oraz zwiększy bezpieczeństwo na drodze. Dzięki budowie obwodnicy z Mrągowa zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy, który powoduje znaczną uciążliwość dla mieszkańców - wypadki, hałas, spaliny i wibracje.

Źródło: GDDKiA

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.