Ruszyły wstępne rezerwacje na elektrycznego Peugeota e-208. Po samochód trzeba stanąć "w kolejce"?

Peugeot uruchomił platformę do wstępnej rezerwacji elektrycznego auta miejskiego - modelu e-208. Po wpłaceniu kaucji zwrotnej otrzymamy pierwszeństwo podczas dokonywania zakupu.

Sprzedaż Peugeota e-208 ruszy dopiero w październiku. Wtedy również poznamy oficjalną cenę elektrycznego francuskiego mieszczucha, oraz jego dokładne specyfikacje. Jednak najbardziej zainteresowani klienci mogą skorzystać z formularze rezerwacyjnego. Jego wypełnienie da im późniejsze pierwszeństwo przy zakupie auta. Wystarczy wpłacić zwrotną kaucję w wysokości 208 zł.

Czy powiedzie się plan wprowadzenia na polskie drogi miliona samochodów elektrycznych?

Zobacz wideo

Nowy Peugeot 208 będzie dostępny z trzema różnymi rodzajami napędu: z silnikami spalinowymi (benzynowym i wysokoprężnym) oraz z napędem elektrycznym. Wariant elektryczny będzie dysponował mocą 136 KM i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 260 Nm. W elektrycznym mieszczuchu znajdziemy trzy tryby jazdy, w tym najbardziej efektywny - Sport. W takim ustawieniu sprint od 0 do 100 km/h potrwa 8,1 sekundy.

Producent zapewnia, że mimo montażu baterii, w kabinie pasażerskiej i bagażniku znajdziemy tyle samo przestrzeni co w wariantach z konwencjonalnym napędem. Wszystko dlatego, że akumulatory umieszczono pod podłogą pojazdu.

Cennik i wersje wyposażenia elektrycznego Peugeota e-208 poznamy jesienią.

Peugeot e-208Peugeot e-208 Peugeot

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.