Nowy Nissan Juke debiutuje już za moment. Taki sam, ale jednak lepszy

Druga generacja Nissana Juke zadebiutuje już września, przy okazji targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Marka jednak uchyliła rąbka tajemnicy publikując pierwsze zdjęcia japońskiego crossovera. Choć prezentuje się jeszcze w kamuflażu widać, że zachował geny poprzednika.

Nissan Juke mimo kontrowersyjnej sylwetki skradł serca wielu kierowców. Miejski crossover w momencie swojej premiery w 2010 roku, zaskoczył rynek nietypową stylistyką. masywne, podniesione nadwozie, wypukłe reflektory i uznawany za "uroczy" design, przyciągnęły do niego kobiety, ale nie tylko. Już we wrześniu poznamy jego następcę, o którym projektanci mówią, że będzie "taki sam, tylko lepszy".

Nowy Nissan Juke 2019Nowy Nissan Juke 2019 Nissan

Geny poprzednika

Japońscy projektanci powściągnęli wodze fantazji i uznali, że lepsze jest wrogiem dobrego. Dlatego patrząc na zdjęcia nowego Juke'a w kamuflażu, łatwo dostrzec geny poprzednika. Nadwozie zachowało "napompowany" kształt, dodano mu jednak więcej ostrych linii i geometrycznych płaszczyzn. Zachowano jednak charakterystyczny front i ścięty tył. Auto nieznacznie urosło, co ma przełożyć się na ilość przestrzeni w kabinie.

Nowy Nissan Juke idzie z duchem czasu. Ma być dostępny także jako hybryda typu plug-in, czyli z możliwością ładowania z gniazdka. Na pokładzie znajdzie się znany w gamie japońskiego producenta system Pro Pilot oraz LED-owe oświetlenie. W gamie silnikowej póki pojawią się dwa silniki - 1.3 DIG-T o mocy 150 KM, a bazową propozycją ma być silnik 1.0 DIG-T. Z czasem gama ma się rozrosnąć o mocniejsze jednostki.

Nowy Nissan Juke 2019Nowy Nissan Juke 2019 Nissan

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.